З початку 2022 року до Державного земельного кадастру внесли відомості про нормативну грошову оцінку 129 населених пунктів Львівської області. Про це повідомили в Головному управлінні Держгеокадастру.
Разом з цим, землевпорядники організували та завершили роботи з оновлення нормативної грошової оцінки земель 43 населених пунктів Львівщини. Ці роботи здійснюють за підтримки Львівської облдержадміністрації, взаємодії з місцевими радами.
«Заходи з підготовки землевпорядної документації наші працівники організовують щорічно. Ця робота координується та здійснюється фахівцями Держгеокадастру в інтересах громад, адже після оновлення нормативної грошової оцінки земель зростають надходження до місцевих бюджетів, одночасно зростає спроможність громад у вирішенні питань їх подальшого розвитку»,- відзначає Андрій Кавецький, начальник ГУ Держгеокадастру у Львівській області.
Читайте також: Кадастрову карту України оновили новими даними про сільськогосподарські землі
Нормативна грошова оцінка земель необхідна, щоб визначити розмір державного мита при оформленні успадкування, дарування та міни земельних ділянок, що перебувають у власності, розміру земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, що передаються в оренду, а подальшому впливатиме на розмір мінімального податкового зобов’язання.
Як розповіла директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман, з 10 листопада діє уніфікована методика визначення НГО земель усіх категорій незалежно від їх місця розташування (в межах населеного пункту, або поза ними), що затверджена постановою Уряду.
Рекомендуємо ознайомитися з новою Методикою за посиланням.
Довідково: Згідно з чинним законодавством, нормативна грошова оцінка земель населених пунктів потребує оновлення кожні 5-7 років. Для зручності громадян передбачена можливість онлайн-замовлення витягу про НГО земельної ділянки за допомогою Публічної кадастрової карти через офіційний вебсайт Держгеокадастру. Електронні сервіси земельного кадастру – тут.