В громадах Львівщини молодь навчають основ домедичної допомоги

Управління молоді та спорту Львівської ОДА спільно з громадською організацією «Курси першої домедичної допомоги «САВ» навчає основ першої допомоги молодь Львівщини. Під час безпосередніх виїздів у громади інструктори пояснюють та показують, як врятувати життя людини у поширених критичних ситуаціях.

«Надавати домедичну допомогу повинні вміти всі, адже швидка допомога навіть у цивілізованих країнах світу не завжди може вчасно приїхати, коли йдеться про такі невідкладні стани як масивна кровотеча, зупинка дихання, зупинка серцебиття, удавлення, судоми тощо. Часто саме молодь перебуває у великих компаніях та закладах з великою кількістю людей, більше займається спортом та подорожує, тож саме молодих людей варто першочергово навчати, як правильно надати першу допомогу», – наголошує Василь Кашуба, керівник ГО “Курси першої домедичної допомоги “САВ”, інструктор Європейської ради реанімації та Всеукраїнської ради реанімації та екстреної медичної допомоги.

Тренінги вже відбулись у п’яти громадах: Городоцькій, Дрогобицькій, Радехівській, Куликівській та Трускавецькій. Попереду візити у Заболотцівську, Ралівську, Золочівську, Новояричівську, Тростянецьку, Пустомитівську та Розвадівська громади.

«Одним із пріоритетних завдань стратегії національно-патріотичного виховання є уміння та комплексне навчання першої домедичної допомоги. Тому спільно з інструкторами організації САВ ми поставили собі амбітну ціль – максимально охопити проєктом громади області та надати рівний доступ і можливість молоді набувати ці вміння професійно, адже ніколи не знаєш коли тобі знадобиться врятувати чиєсь життя. Важливо бути до цього готовим» – зазначає Софія Курман, начальник відділу молодіжної політики управління молоді та спорту Львівської ОДА.