k2FtbBdWr1

В області затвердили регіональне замовлення на підготовку кадрів

Сьогодні, 14 червня, відбулось засідання Регіональної ради професійної (професійно-технічної) освіти при Львівській обласній державній адміністрації. Серед учасників засідання – перший заступник голови Андрій Годик, заступник голови Іван Собко, представники департаменту економічної політики та департаменту освіти і науки облдержадміністрації, центру зайнятості, роботодавці, керівники навчальних закладів та експерти міжнародних проєктів.

На засіданні затвердили  регіональне замовлення на підготовку робітничих кадрів та фахових молодших бакалаврів  у закладах професійної (професійно-технічної) освіти області в обсязі 9597 осіб, та регіональне замовлення на підготовку фахових молодших бакалаврів у закладах фахової передвищої освіти, які підпорядковані департаменту освіти і науки облдержадміністрації, в обсязі 1207 осіб. Коригування проведуть восени.

Окрім цього, консультант зі стратегічного планування програми «EU4Skills» Василь Кашевський представив результати опитування випускників та роботодавців Львівської області.

Зокрема, опитували випускників 2019 року. Як зазначив Василь Кашевський  за результатами опитування у Львівській області частка випускників, які працюють у регіоні за здобутою професією становить 28,9%. Найбільша зайнятість серед опитаних в професіях промисловості, транспорту, торгівлі, найменша – деревообробки, поліграфії, сільському господарстві.

Додамо, що проєкт «EU4Skills», покликаний реформувати професійно-технічну освіту з метою зробити навчання таким, що відповідає вимогам ринку праці,  допомогти молоді та дорослим реалізувати власний потенціал і реалізовується за фінансової підтримки Європейського Союзу та його країнами-членами – Німеччиною, Фінляндією та Польщею. Паралельно, крім Львівської області, реалізовується у Чернівецькій, Миколаївській, Полтавській, Рівненській, Вінницькій та Запорізькій областях.

Також заступник генерального директора СП  ТОВ  «Сферос-Електрон» Наталія Стародуб презентувала результати опитування роботодавців в Україні щодо підтримки освітніх проєктів.

Присутні на заході відзначили важливість таких опитувань при формуванні регіональних замовлень, а також зазначили, що якісна підготовка кадрів є важливим аспектом розвитку економіки регіону і на Регіональну раду покладено функції комунікатора між владою, роботодавцями та навчальними закладами.