k2FtbBdWr1

В райони Львівщини прибувають переселенці: штаби гуманітарної допомоги працюють на максимум (фото)

Вже другий день поспіль на території усіх районів Львівської області працюють штаби гуманітарної допомоги. Туди приносять речі та продукти, які згодом передають на потреби внутрішньо переміщеним особам.

Як ми писали раніше, у перший день збору жителі області розпочали активно допомагати волонтерам у зборі найнеобхіднішого. А вже через добу кількість охочих зросла в рази. Про це повідомляють у кожному штабі області.

Червоноградський район

Чи потрібно плести сітки для захисників? Чи потрібно рити окопи? Чим допомогти територіальній обороні та які речі потрібні для переселенців?

Саме з такими запитаннями люди найчастіше телефонують до Руслани Антоненко. З самого ранку вона та інші волонтери працюють у штабі збору гуманітарної допомоги в Червоноградському районі. Жінка зізнається, що приємно здивована тим, наскільки активно люди готові допомагати.

«Вкотре переконуюсь, що українці готові прийти на допомогу одні одним, стати пліч-о-пліч, щоб зупинити ворога. Так вийшло і зі збором гуманітарної допомоги тут, в Червоноградському районі. Від самого ранку люди мобілізувалися. Приємно вражає наскільки активно люди допомагають. На території нашої громади є 7 населених пунктів, в кожному з яких організували штаби для збору речей. Доєдналися волонтери та підприємці. Телефон не змовкає від дзвінків, тобто робота кипить», – поділилась пані Руслана, контактна особа зі штабу.

Станом на зараз найбільше вдалось зібрати саме харчових продуктів тривалого зберігання. У списку також одяг, подушки, ковдри. Люди несуть усе, що можуть. Наразі є потреба в кариматах.

За темою: Крупи, одяг та засоби гігієни: жителі області об’єднались для збору гуманітарної допомоги переселенцям (фото).

Так само допомоги потребує місцевий батальйон територіальної допомоги, для яких люди також організували збір найнеобхіднішого, а саме – теплих речей. Водночас за запитом військових в районі формують пакунки речей для 24-ої окремої бригади.

«Напередодні до нас приїхали десятки перших переселенців. Здебільшого, це сім’ї з Києва та Київської області. Також до нас переїхали кримські татари, які з початку 2014 року жили в столиці, а зараз вимушені були знову шукати для себе житло. Наразі очікуємо ще на прибуття людей.

Стрийський район

Близько 800 кілограмів крупи, цукор, олія (понад 100 літрів), вода, сухпайки (110 штук), одяг, ковдри, гігієнічні засоби (зубні пасти, мило). Це не повний перелік продуктів, які вдалось зібрати волонтерам за добу в Стрийському районі.

«До збору долучилися підприємці та адміністрація, які допомагають паралельно місцевому підрозділу тероборони. Тому працюємо, як-то кажуть, на обох фронтах», – розповів Ігор Олянін, контактна особа зі штабу.

У Стрийському районі в невеликій кількості, але також є переселенці. Їх розселяють по визначених об’єктах, інколи ті самостійно селяться в готелі.

Якщо ви хочете допомогти зібрати необхідні речі для переселених осіб, то ось тут подаємо список перелік продуктів, а також адреси, куди можна привезти речі самостійно. За посиланням ви також знайдете номери контактних осіб.