Представники департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації взяли участь в онлайн-конференції під патронатом Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, Всеукраїнської Асоціації громад на тему «В рамках реалізації програми підтримки реформи Держгеокадастру сільськими громадами».
До заходу долучились представники Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру України (Держгеокадастр), органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, професійної спільноти землевпорядників та аграрні формування Львівщини.
Основною метою заходу є сприяння органам місцевого самоврядування сільських громад у розширенні їх участі у формуванні державної політики у сфері земельних відносин, проведенні інституційної реформи Держгеокадастру, підтримці комплексної земельної реформи та децентралізації в Україні, а також у захисті інтересів органів місцевого самоврядування у сфері землеустрою, налагодження комунікації між представниками Держгеокадастру та органами місцевого самоврядування, вирішення проблемних питань у сфері земельних відносин, які виникають на місцевому рівні, а також підтримка земельної реформи на етапі впровадження ринку земель.
Під час конференції обговорили наступні теми:
– земельна реформа: новели земельного законодавства;
– трансформація Держгеокадастру Львівської області у сучасне, компактне та ефективне сервісне відомство.
«Сьогодні триває процес передачі земель сільськогосподарського призначення державної форми власності до відання територіальних громад. В рамках децентралізації забезпечено передачу орієнтовно 100 тис. га с/г земель у відання 73 територіальних громад Львівщини. Робота в частині передачі земель триває. З передачею сільськогосподарських земель до відання ТГ розширюються можливості громад приймати рішення по управлінню землями на всій території юрисдикції. Додатковий земельний ресурс дозволить покращити інфраструктуру, забезпечить надходження до бюджетів на місцях. Оскільки територіальні громади на сьогодні отримали безцінний ресурс у вигляді додаткового земельного банку, на часі розпочати просторове планування власних територій: залучати інвестиції, розвивати сільськогосподарську кооперацію, розвивати інститут фермерства, при цьому створюючи нові робочі місця», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.
Вона також зауважила, що департамент, з метою підвищення правової обізнаності аграріїв та населення, на постійній основі проводить різноманітні заходи: наради, семінари, круглі столи з представниками органів виконавчої влади, з РДА/ОМС/ТГ, аграріями та потенційними сімейними фермерськими господарствами з питань впровадження земельної реформи, ефективного, раціонального, правового використання земель с/г призначення та змін до чинного земельного законодавства.
Комунікація з населенням та аграріями щодо впровадження земельної реформи – це одне із завдань, що ставить перед собою департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА.