k2FtbBdWr1

“Вакцинація не впливає негативно на чоловічу репродуктивну систему”, – медики

На сьогодні у мережі Інтернет є багато різноманітної  інформації щодо  впливу вакцинації від коронавірусної інфекції на людське здоров’я. Як зазначають у МОЗ,  один із поширених міфів –  вакцини проти COVID-19 спричиняють імпотенцію.

Про вплив  Covid-19  на чоловіче репродуктивне здоров’я, а також, чи  є небезпечною вакцинація – розповів лікар – уролог Львівської обласної клінічної лікарні Василь Вороняк.

“На разі вплив  COVID-19 є не до кінця вивчений , але посилаючись на факти, які дослідили зарубіжні вчені, можу сказати, що вакцина не впливає негативно на чоловічу репродуктивну систему, а навпаки захищає її від можливості зараження вірусом і впливу самого вірусу на еректильну функцію.  Вірус  негативно впливає на судинну систему та може викликати подальше безпліддя”, – зазначив  Василь Вороняк.

Медик розповів  про дослідження іноземних вчених, які брали аналізи сперми 45 чоловіків до та після щеплення мРНК-вакциною і не змогли встановити жодного негативного впливу щеплення на спроможність цих осіб продовжувати свій рід. Водночас, лікар-уролог констатує, що у іншому дослідженні, яке провели  після смерті чоловіків, які хворіли коронавірусом і не були вакцинованими,  виявили,  що вірус перебуває у тканинах упродовж семи-дев’яти місяців після встановлення діагнозу COVID-19.

На запитання, чи знижує вакцинація чоловіче лібідо, Василь Вороняк наголошує, що імунізація жодним чином не може вплинути на сексуальне бажання сильної статі, однак є низка інших факторів.

“На лібідо можуть впливати біохімічні, анатомічні та психосоціальні фактори. Оскільки COVID-19 спричиняє одну з найбільших економічних криз у світі та його значний вплив на добробут людей. Тобто деякі стресові фактори, такі як домашня ізоляція, відсутність руху та соціальних контактів, втрата роботи та економічні проблеми, а також страх перед інфекцією та смертю характеризують життя у всьому світі під час пандемії.  Всі ці фактори впливають на лібідо та сексуальність. Сексуальна активність тісно пов’язана з психічним і психологічним здоров’ям”, – додає медик.

Водночас Василь Вороняк акцентує,  що зниження чоловічого лібідо може бути ознакою й інших небезпечних захворювань і наголошує на обов’язковості щорічного огляду та консультації  чоловіків у лікаря – уролога.

“Щорічно у всьому світі упродовж листопада відзначають Мовембер, або “вусопад”. Головний меседж  – наголосити на важливості обстежень у чоловіків, підвищити обізнаність щодо таких захворювань, як рак простати та інші онкологічні захворювання статевих органів у сильної статі.  Найчастіше рак простати діагностують у чоловіків у віці 55-60 років і старше.  Особливість раку простати полягає в тому, що злоякісне утворення розвивається дуже повільно. У початковій стадії захворювання може протікати без будь – яких помітних симптомів. Тому після 45 років чоловікам потрібно обов’язково проходити огляд і регулярно здавати аналізи. Чим раніше буде виявлена хвороба, тим більше шансів на успішне лікування”, – наголошує Василь Вороняк.