До 30-річчя Незалежності України триває реконструкція комплексу «Святоюрської гори» у Львові.

Так, у межах програми Президента України «Велике будівництво» проводять два напрями робіт.

Перший – реставрація та реабілітація об’єктів комплексу пам‘ятки архітектури національного значення XVIII Архикатедрального Собору святого Юра.

На завершення 2021 року сюди скерують понад 22 мільйони гривень, 6,8 з яких – цього року передбачені у державному бюджеті.

Проєкт передбачає впорядкування території горішнього і долішнього подвір’їв, реставрацію дзвіниці, брам та огорож, завершення реставрації Митрополичих палат, влаштування об’їзду північного і західного корпусів капітули, зокрема інженерні мережі та благоустрій території.

За два минулі роки вдалося оновити оглядову терасу, прокласти колектор з північного боку капітули до вул. Озаркевича, здійснити благоустрій території північної і західної сторони капітули комплексу будівель Собору Св. Юра з укріпленням північної сторони набивними палями.

Цьогоріч замостили частину доріжки нижнього подвір’я, встановили бордюри та сходи. Тривають фасадні роботи.

Другий напрям робіт передбачає реставрацію дзвіниці, митрополичих палат, облаштування громадських санвузлів.

Вартість робіт автори проєкту оцінюють у 8,88 мільйона гривень. Наразі вже є оновлені санвузли, замінено мережі в приміщенні північної частини капітули. Ці роботи провели у 2018 році. Для завершення цього проєкту потрібні реставрація фасадів дзвіниці, частковий ремонт її даху, а також внутрішні оздоблювальні роботи Митрополичих палат.

На завершення робіт передбачено понад 5 мільйонів з обласного бюджету. Роботи тут продовжать і наступного року.

«Собор святого Юра у Львові є знаковим об’єктом для всієї України. Це історичний духовний центр, туристичний магніт і місце паломництва християн з цілого світу. Тому нам дуже важливо, щоб саме це місце, де витає дух нашого великого Митрополита Андрея, було гідною візитівкою Львова та цілого регіону Львівщини»,-  наголосив голова Львівської ОДА Максим Козицький.