k2FtbBdWr1

Від початку року на Львівщині виставили понад 100 земельних ділянок на електронних аукціонах «Прозоро. Продажі».

З жовтня 2021 року земельні торги в Україні відбуваються в електронній торговій системі «Прозоро. Продажі». Загалом від початку року на території Львівщини виставили 110 земельних ділянок сільськогосподарського призначення щодо продажу прав оренди на них на земельних аукціонах.  

Загальна площа цих ділянок становить 1,1 тис. га при стартовій ціні лотів 1256 тис. грн. За результатами онлайн-аукціонів продано прав оренди на 34 земельні ділянки на загальну площу 391,74 га.

Розмір річної плати за користування такими ділянками за результатами торгів становить  4484,3 тис. грн, який орендарі сплачуватимуть щорічно до бюджетів місцевих рад.

«Проведення земельних торгів є дуже привабливим інструментом з точки зору наповнення місцевого бюджету. Продаж прав оренди землі має свої переваги. Можна стверджувати, що в результаті належної організації та проведення земельних аукціонів місцеві ради можуть суттєво поповнити свої бюджети і ефективно реалізувати земельні ділянки за їх реальну ринкову вартість», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Аналізуючи виставлені лоти у системі електронних аукціонів «Прозоро. Продажі» можна констатувати, що з 73 громад Львівщини активними  є лише 14, з яких такі як  Рудківська, Добромильська, Белзька, Бісковицька,  Новояричівська, Комарнівська, Миколаївська, Поморянська оприлюднили оголошення про проведення торгів на 8 і більше земельних ділянок.

Аби отримати детальну інформацію про роботу самої системи е-аукціонів, запрошуємо голів та відповідальних працівників із земельних питань територіальних громад взяти участь в онлайн – тренінгу: «Виставлення вільних земельних ділянок сільськогосподарського призначення на земельні торги. Робота системи електронних аукціонів Прозоро. Продажі.». Він відбудеться 10 лютого, об 11 годині.

В межах заходу представники ДП «Прозоро. Продажі» та акредитованих майданчиків: ПП «Фірма «СОМГІЗ», ТСБ “Галконтракт” в реальному часі продемонструють трансляцію процесу виставлення оголошення про проведення торгів, а також поінформують про кроки підготовки лоту: обмеження, особливості, формування стартової ціни тощо.

Для участі в онлайн-тренінгу просимо зареєструватись за посиланням.