k2FtbBdWr1

Врятувати культурну спадщину: Національний музею ім. Андрея Шептицького у Львові отримав професійні зволожувачі та осушувачі повітря, генератори озону та продовжувачі

Їх передали Смітсонівський інститут (Smithsonian Institution) та Фонд Костюшка (Kosciuszko Foundation), які у квітні минулого року в США підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці у справі захисту та збереження української спадщини під час повномасштабного вторгнення російських військ в Україну.

У межах цієї співпраці благочинці надали професійні зволожувачі та осушувачі повітря, генератори озону та продовжувачі, які використають для оснащення фондосховищ «Давньої скульптури», «Іконопису», «Дерева декоративного», «Живопису». У них зберігають музейні предмети, вилучені з постійних експозицій, демонтованих унаслідок російського вторгнення. Відтак цінні музейні артефакти якнайшвидше перенесли у місця безпечного зберігання, у яких було створити належні умови та забезпечити стабільний мікроклімат (температуру повітря та показники вологості).

Як відомо, місія Смітсонівської ініціативи культурного порятунку (SCRI) полягає у захисті культурної спадщини, яка перебуває під загрозою знищення, збереження культурної ідентичності та історії народів, що опинились в умовах збройних конфліктів, природної чи гуманітарної катастрофи.

Фонд Костюшка – некомерційна організація, яка має штаб-квартиру у Нью-Йорку та офіси у Вашингтоні і Варшаві. Вона займається освітніми та культурними обмінами між США і Польщею та сприяє взаєморозумінню і вивченню польської й американської культури й історії. Зважаючи на надзвичайні обставини, фонд нещодавно масштабував свою місію і розпочав активно підтримувати українських переселенців у Польщі та Україні.