k2FtbBdWr1

Видатний узбецький фотограф Ернест Куртвелієв готує виставку про Україну та Львівщину

Ернест Куртвелієв – фотограф та мандрівник. Він вперше відвідує Україну, щоб зібрати матеріали для виставки про нашу країну в себе на батьківщині. Напередодні він побував у Харкові, а від 10 липня три дні гостював на Львівщині.

Ернест співпрацював із National Geographic, модельними агентствами, періодичними виданнями, а також був особистим фотографом президента Узбекистану.

Фотограф ознайомився зі Львовом, зокрема з галереєю Василя Пилип’юка, Свірзьким замком, першим парком сучасної української скульптури «PARK3020», Дрогобичем із його цікавинками – солеварнею і дерев’яною церквою Святого Юра, бальнеологічним курортом Трускавець, фермерським господарством «Липова долина». Також він побував у музеї скельної фортеці-заповідника «Тустань», ранчо «Скарбова гора», на водоспаді Гуркало й у лісництві села Крушельниця.

«Хочемо, щоб Узбекистан побачив Львівщину з найкращого боку – в поєднанні природи, історичної спадщини, давніх ремесел і модернізму. Вдячні за сприяння в організації візиту Трускавецькій, Дрогобицькій і Славській громадам, а також туристичному бізнесу», – Тарас Лозинський, заступник керівника управління туризму та курортів Львівської облдержадміністрації.

У Трускавці й у Карпатах біля селища Славське Ернест влаштував світанкові фотопрогулянки відповідно центром курортного міста й гірськими вершинами, знімав заходи сонця у різних локаціях.

«Природні місцини важливо знімати якраз на сході сонця або на його заході, тобто часові рамки для професійного фотографа насправді дуже вузькі, – пояснює пан Куртвелієв. – В Узбекистані я мав чимало портретних фото в національних костюмах, такі ж тепер є і з України».

Ернест провів фотосесії в національному вбранні за участю мешканців села Підгородці на фоні Хати у Глубокім, ріки Стрий, а також навісним мостом над нею, який тут звуть «лавкою».

Попереду виставка в Ташкенті. Дату її проведення, за словами фотографа, він буде обговорювати з послом України в Узбекистані Миколою Дорошенком.