Департамент агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації продовжує інформувати сільгосптоваровиробників області про програми підтримки з державного бюджету.
Зокрема, згідно з постановою Кабінету Міністрів України для аграріїв передбачена нова програма державної підтримки у вигляді бюджетної субсидії з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь.
Відповідно до Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників шляхом виділення бюджетних субсидій з розрахунку на одиницю оброблюваних угідь у 2021 році передбачена фінансова підтримка у розмірі до 5000 гривень на один гектар вирощування гречки (за виключенням післяукісних культур), але не більше як на 300 га оброблюваних угідь для одного сільгоспвиробника.
На цю програму з бюджету виділили 50 млн гривень в цілому по Україні.
Отримувачами коштів є сільськогосподарські товаровиробники – юридичні особи, незалежно від організаційно-правової форми та форми власності та фізичні особи-підприємці, які не мають порушених справ про банкрутство, не перебувають в стадії ліквідації, не мають протерміновану заборгованість по податках та зборах до бюджету більш як шість місяців.
Документи для отримання субсидії сільгосптоваровиробники подають в департамент агропромислового розвитку ЛОДА до 15 жовтня поточного року у паперовому вигляді, а саме:
- заявку на отримання субсидії;
- довідку про відкриття поточного рахунку, видану банком;
- письмове зобов’язання повернути кошти в разі встановлення факту їх незаконного одержання та/або нецільового використання;
- письмове підтвердження, що у поточному році суб’єкт господарювання не подавав документи на отримання спеціальної бюджетної субсидії на площі посівів сільськогосподарських культур новоствореним фермерським господарствам за програмою підтримки фермерських господарств;
- остаточний звіт про підсумки сівби під урожай поточного року (форма № 4 с/г);
- акти про висів насіння та збір врожаю.
«Державна підтримка сільгосптоваровиробників з року в рік набирає обертів та розширює напрями підтримки. Нашим завданням є своєчасне їх інформування, щоб аграрії мали можливість залучити та використати всі інструменти фінансової підтримки для розвитку свого бізнесу. Така підтримка стимулюватиме сільськогосподарських виробників до розширення посівних площ сільськогосподарських культур, збільшення обсягів виробництва, розвитку суміжних ринків (насіння, переробка), підвищити рентабельність виробництва та доступність товару для кінцевого споживача», – зазначила директор департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної державної адміністрації Тетяна Гетьман.