k2FtbBdWr1

«Вже 15-й рік поспіль фестиваль «Ту Стань» повертає історію назад і занурює нас у культуру Українського Середньовіччя», – Максим Козицький

Поблизу села Урич на Стрийщині триває фестиваль середньовічної культури «Ту Стань», який цьогоріч переформатували так, аби уникати надмірних скупчень людей і забезпечити можливість спілкування у невеликих групах. «У такому форматі знайомитися з історією набагато цікавіше, адже можна спробувати себе у давніх ремеслах, пізнати особливості побуту, відчути справжній дух епохи у серці легендарної фортеці», – зазначають організатори заходу.

«Ту Стань» є найстарішим в Україні історичним фестивалем, що відбувається безперервно з 2006 року. Особливістю заходу є його орієнтованість на визначений період минулого — час існування наскельного міста фортеці Тустань IX—XVI століття.

Сьогодні фестиваль відвідав голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький.

«Ось вже 15-й рік поспіль фестиваль «Ту Стань» повертає історію назад  і занурює нас у культуру Українського Середньовіччя. І хочу зазначити, що це один із найкращих, найцікавіших і найефективніших способів вивчати історію нашої країни. А зокрема – української історичної доби Х-ХV століть.

Люди з усієї країни та з-за кордону з’їжджаються сюди, щоб відчути неймовірний колорит і атмосферу давньої епохи. Кожен, хто тут побуває,  відчуває себе не просто відвідувачем фестивалю, а безпосереднім його учасником. Адже тут є можливість спробувати себе у давніх ремеслах, пізнати особливості побуту, відчути справжній дух епохи у серці легендарної фортеці.

Хочу відзначити, що фестиваль щорічно проводиться на високому рівні, і цьогорічний фестиваль-табір «Ту Стань» не виняток. Дякую організаторам та всім учасникам за ці сім днів Українського Середньовіччя. За те, що відкриваєте відвідувачам всю багатогранність давньої епохи», – зазначив голова Львівської ОДА.

Фестиваль триватиме ще завтра, 8 серпня. Детальніше про програму та заходи – за посиланням.

На фестивалі діють майстерні  з  середньовічними ремеслами: гончарство, ткацтво, малярство, ливарство, ковальство тощо, для дітей організовують дитячі середньовічні ігри, також відбудеться кінна лицарська програма.

Засновник фестивалю – «Державний історико-культурний заповідник «Тустань».

Довідково:

Тустань – середньовічна наскельна фортеця-град і митниця IV—XVI століть, давньоруський наскельний оборонний комплекс, залишки якого розташовані поблизу села Урич на Стрийщині. Утворена з пісковика. У комплексі урицьких скель виділяють окремі останці: Камінь, Острий Камінь, Мала Скеля, Жолоб (Орел).