k2FtbBdWr1

Як мають розвиватись курорти на Львівщині у 2022 році: фахівці виокремили основні напрямки роботи

Пропозиції до плану заходів Програми розвитку туризму та курортів у Львівській області на 2022 рік саме в частині розвитку курортів обговорили сьогодні під час наради у Львівській облдержадміністрації.

Разом з керівництвом облдержадміністрації, головами селищних та міських рад, представниками санаторно-курортних комплексів першочергово обговорили стан розвитку курортів Львівської області. А також зупинились на тих напрямках роботи у сфері туризму, які необхідно спільно вжити упродовж наступного року.

«Маємо намітити окремі заходи, які є важливими у роботі управління туризму та курортів облдержадміністрації і сподіваємось, що територіальні громади також запропонують свої ідеї щодо розвитку туризму на місцях. Чинна Програма розвитку туризму розрахована на 2021-2025 роки. Чимало за поточний рік вдалось зробити, однак сьогодні нам важливо зрозуміти куди варто рухатись і куди скеровувати більше зусиль у 2022 році, зокрема, щодо санаторно-курортного напрямку», – акцентував заступник голови Львівської облдержадміністрації Віталій Загайний.

На онлайн-зв’язку до наради долучилась голова Державного агентства розвитку туризму України Мар’яна Олеськів. Вона підтримала ідею щодо підписання меморандуму про співпрацю між ДАРТ і Асоціацією курортів України, нещодавно створеною за ініціативи Львівської ОДА.

Також пані Олеськів повідомила про погодження Державною службою геології та надр України законопроєкту «Про оголошення природних територій міста Моршин із природними територіями Моршинського та Нинівського родовищ курортом державного значення».

Під час дискусії учасники наради виокремили напрямки роботи, які потребує галузь туризму для свого подальшого розвитку, а також назвали основні проблеми, що призупиняють цей розвиток.

Відтак, представники санаторно-курортних закладів висловили побажання до Львівської ОДА щодо здешевлення енергоносіїв, проблеми дуже низької вартості путівок, за якою їх закуповує держава й потреби промоції унікальних реабілітаційних, оздоровчих послуг, які надають в області.

Водночас представники громад наголосили на потребі врегулювати на законодавчому рівні питання сплати туристичного збору, впровадити дієві державні програми з будівництва очисних споруд та перероблення сміття, а також будівництва дорожньої інфраструктури. Окремо назвали поширену проблему екологічної безпеки, зокрема йдеться про джипінг, катання на квадроциклах там, де це заборонено.

Разом з тим, галузь туризму вимагає переглянути законодавчу базу України та розробити нову редакцію Закону «Про курорти».

Довідково:

У 2021 році між Львівською та Чернігівською облдержадміністраціями підписали Меморандум про співпрацю та обмін досвідом у галузі туризму. Також нещодавно створили Асоціацію курортів України за участю шести громад.

Упродовж поточного року управління туризму та курортів організувало 7 промоційних турів Львівщиною для представників українських та іноземних ЗМІ, туроператорів, авіакомпаній з України, Саудівської Аравії, Республіки Узбекистан, Туреччини, Азербайджану, Таджикистану, Хорватії, Німеччину.

Триває погодження проєктів закону про надання статусу курортів державного значення Моршину й Трускавцю.