Що відбувається, коли людина має неофіційний дохід, з якого не сплачує страхові внески? У такому випадку до пенсійної системи не спрямовується ЄСВ (єдиний страховий внесок), відповідно, – не нараховується страховий стаж. Це напряму впливає на те, коли людина матиме змогу вийти на пенсію, і на розмір майбутньої пенсії. Отримувати гідну пенсію, не сплачуючи ЄСВ, навряд чи вийде.

Проте ще в березні 2023 року українці отримали можливість сплачувати до Пенсійного фонду добровільні страхові внески. Це легко і зручно, адже НЕ потрібно відвідувати державні установи і укладати паперові договори, все можна зробити не виходячи з дому, онлайн.

Скориставшись можливістю добровільно сплачувати страхові внески, можна отримувати в майбутньому більші пенсійні виплати. Розмір добровільних внесків ви визначаєте самостійно, виходячи зі своїх фінансових можливостей.

Отже, для того, щоб почати сплачувати за себе добровільні страхові внески, необхідно:

зайти на вебпортал електронних послуг Пенсійний фонд України

авторизуватись на порталі за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП), Дія. Підпису або ID.GOV.UA

на панелі зліва в розділі “Комунікації з ПФУ” вибрати опцію “Договір на добровільну участь”

потім вибрати опцію –“Бажаю сплачувати внески на себе”.

Після цього необхідні поля форми заповняться автоматично

підтвердити дані і дати згоду на їх передачу та обробку, поставивши відповідні позначки

потім натиснути кнопку “Підписати та сплатити”.

І все! Ви зробили перший внесок для забезпечення більшої пенсії в майбутньому.

Сплачувати внески можна і за іншу особу (наприклад, за батьків, якщо вони тимчасово не працюють і не хочуть втрачати стаж, особливо, коли до пенсії залишився рік чи два).

Тоді замість опції – “Бажаю сплачувати внески на себе”, необхідно внести дані тієї людини, на користь якої плануєте сплачувати.