На сьогодні в Україні передбачені різні форми влаштування дітей в сім’ї на виховання.

ТИМЧАСОВЕ ВЛАШТУВАННЯ ДИТИНИ

Порядком провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866, передбачено, що дитина, яка залишилася без батьківського піклування, може бути влаштована, зокрема, у сім’ю родичів, знайомих, сім’ю патронатного вихователя.

Крім того, на період надзвичайного або воєнного стану діти, які залишились без батьківського піклування, можуть бути влаштовані у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу на умовах тимчасового влаштування.

Дитина, в якої є родичі або інші особи, з якими в неї на момент залишення без батьківського піклування склалися близькі стосунки (сусіди, знайомі) та які бажають залишити її на виховання у своїй сім’ї, може ПЕРЕБУВАТИ В ЇХ СІМ’Ї ДО ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ПРО ВЛАШТУВАННЯ ДИТИНИ.

Для тимчасового влаштування дитини в сім’ю необхідно:

1. Особі, яка виявила бажання взяти на тимчасове виховання дитину звернутись до служби у справах дітей за місцем свого проживання:

– із заявою;

– копією паспортного документа;

– письмовою згодою всіх повнолітніх членів сім’ї, що проживають разом із особою, які надали згоду на тимчасове влаштування в її сім’ю дитини, про проживання дитини на одній житловій площі.

2. Служба у справах дітей має здійснити обстеження умов проживання особи та скласти відповідний акт, а також поспілкуватись з дитиною для отримання її згоди.

За результатами готується наказ про тимчасове влаштування дитини.

Увага!

Якщо Ви виявили бажання взяти дитину на виховання в сім’ю – Ви можете також скористатись чат-ботом «Дитина не сама»