Європейський банк реконструкції та розвитку вкладе 24,5 млн доларів в індустріальний парк у Львові

Упродовж останніх п’яти років мікрорайон «Сигнівка» у Львові перетворюється із занедбаної промзони у центр логістики та виробництва. У цьому районі вже працює приватний індустріальний парк Sparrow Lviv, а неподалік, у промзоні «Рясне-2» інвестиційна компанія Dragon Capital будує індустріальний парк «М-10».

Цього року на Сигнівці має з’явитись ще один індустріальний парк – муніципальний, на якому розташують підприємства легкої промисловості. Його остаточна концепція ще розробляється, однак днями у Львові презентувати перші напрацювання, а також погодили план створення парку. Околиця міста перетворилась на потужний промисловий центр .

Промзона «Сигнівка» розташована у північно-західному районі Львова, за 10 км від центру міста, й обмежена залізничною колією, вул. Данила Апостола, Конюшинною та кільцевою дорогою. Загальна площа цієї території охоплює 92 га.

Донедавна територія була майже вільною від забудови, лише подекуди були розташовані старі склади та виробничі будівлі. Програму перспективного розвитку промислових зон Львова – Сигнівки та Рясного-2 – площами 92 га та 37 га відповідно. Ця програма передбачала продаж вільних комунальних ділянок під виробництво та створення низки індустріальних парків. Також програма передбачає мораторій на зміну цільового призначення земельних ділянок й дозволяє використовувати їх лише як землі промисловості, транспорту, зв’язку, енергетики, оборони тощо.

Крім цього, міська рада розробила детальний план цієї території, що передбачає формування кварталу виробничої та складської забудови, прокладання нових вулиць і проїздів. Підведено до промзони інженерні мережі та відремонтувало вулиці Данила Апостола та Курмановича. У майбутньому зі сторони залізничної колії планують побудувати під’їзні гілки.

Станом на 2023 рік вільними для продажу залишилось 22 га землі, 15 га – зерезервували під муніципальний індустріальний парк, ще 19 га займає приватний індустріальний парк Sparrow Lviv. Решту місто продало на аукціоні приватним компаніям під виробництво, серед них – австрійська компанія «Дунапак», що виготовляє паперове пакування (15 га), «Терпласт Груп» (3,9 га), «Рас Девелопмент» (2,5 га) та «Хірш Пороцелль» (2,7 га). Загалом очікується, що у промзоні створять близько 6 тисяч робочих місць та залучать майже півмільйона гривень інвестицій.

У 2020 році компанія «Спарроу Парк Львів» купила на аукціоні ділянку на Сигнівці за 106,9 млн грн. У 2021 році ТзОВ «Спарроу індастріз» отримало містобудівні умови та обмеження на будівництво складів та адмінбудівель на вул. Північній.