З 1 травня в Україні почне працювати фіксований річний тариф на газ. Це означає, що весь рік – до кінця опалювального сезону 2022 року – постачальники газу не підвищуватимуть ціну за один кубометр. Такі нововведення є обов’язковими для всіх газових компаній.

У квітні всі постачальники газу у рамках річного тарифу запропонували власну ціну на газ для населення. Інформацію про це можна знайти на порталі «Газ Правда».

Для захисту споживачів уряд використав досвід «Нафтогазу». Річний тариф компанії за кубометр газу складає 7, 96 грн.

«З 1 травня державна компанія НАК «Нафтогаз України» пропонує за річним тарифним планом газ ціною 7,96 грн/куб.м з ПДВ, без вартості розподілу. Але Уряд очікує, що «Нафтогаз» та інші компанії влітку знизять ціни на річний продукт. Адже вони зацікавлені збільшувати або захищати свою частку на ринку та боротися за споживача. Саме конкуренція має підштовхнути газопостачальників знизити тарифи», – про це у соцмережі повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Раніше такий тариф «Нафтогазу» був доступний лише за бажанням клієнта. Ті, хто на нього підписався минулого літа, платили «літню» ціну весь рік. До прикладу, якщо в 2020 році будинок, що спожив 200 кубометрів газу за місяць, сплатив 7 700 грн за опалювальний сезон, то за умовами річного тарифу за ті ж 200 кубометрів він сплатив 5 700 грн, а це на 35% менше, ніж було.

Річний тариф дозволить зафіксувати ціни для споживачів, навіть якщо ринкова ціна на газ за рік зросте. З травня клієнтів газових компаній автоматично переведуть на річний тарифний план. За бажанням, від нього можна відмовитися.