З 1 жовтня змінився порядок видачі рецептів на отримання інсулінів для хворих на цукровий діабет. Якщо раніше такі рецепти виписували у паперовому вигляді лікарі-ендокринологи, то тепер цю процедуру адмініструє НСЗУ і препарат можна отримати на підставі електронного рецепту, виписаного сімейним лікарем. Про це розповів Юрій Вендзилович, експерт департаменту охорони здоров’я Львівської облдержадміністрації з ендокринології, керівник Львівського обласного ендокринологічного центру.
«Адміністрування і фінансування видачі інсулінів перейшло до Національної служби здоров’я України. Це означає, що аптекам, де пацієнти отримують інсуліни, кошти за них відшкодовує НСЗУ на підставі укладених з аптеками угод.
Зараз усі пацієнти повинні звернутися до ендокринолога для того, щоб він створив план лікування, де буде вказано тип інсуліну, дозу тощо. В подальшому пацієнт може звертатися до свого сімейного лікаря, який буде виписувати електронний рецепт згідно розробленого ендокринологом плану лікування. Загалом в області нараховується близько 12 200 осіб, які потребують інсуліну», – зазначив Юрій Вендзилович.
Відтепер не потрібно постійно звертатися до ендокринолога. Інсуліни можна отримати в будь-якій аптеці, яка має угоду з НСЗУ (перелік аптек – за посиланням) за рецептом сімейного лікаря.
«Закликаю пацієнтів якнайшвидше звертатися до ендокринолога за планом лікування, а аптеки – укладати угоди з НСЗУ про відшкодування коштів, за видані інсуліни, що полегшить життя пацієнтів», – наголосив Юрій Вендзилович.