k2FtbBdWr1

З 3 жовтня діє Методологія визначення юрособою кінцевого бенефіціарного власника

Своїм рішенням Уряд схвалив постанову від 19 вересня No 1011 «Про затвердження Методології визначення юридичною особою кінцевого бенефіціарного власника».

Методологія є нормативно-правовим документом, комплексний аналог якого відсутній у світі. Рішення Уряду є одним з ключових показників в створенні комплексної системи перевірки інформації про кінцевого бенефіціарного власника (КБВ).
Документ опубліковано у виданні “Урядовий курʼєр” 3 жовтня. Відповідно Методологія почала діяти з 3 жовтня. Мета Методології визначення кінцевого бенефіціарного власника КБВ – встановити на рівні країни єдиний підхід, як визначати реальних власників компаній. Необхідність розробити правила визначення КБВ (а також інформувати про бенефіціарів) постала через вимоги Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, імплементації в законодавство України Міжнародних стандартів фінмоніторингу від FATF.
При розробці Методології Мінфіном повністю імплементовано Керівництво щодо КБВ оприлюднене FATF в березні поточного року. Верифікація інформації про КБВ забезпечить наявність адекватної, точної та актуальної інформації про бенефіціарну власність юридичних осіб, до якої компетентні органи завжди матимуть повний та своєчасний доступ. Документ закріплює механізми дослідження інформації про фізичних осіб, які здійснюють контроль та вирішальний вплив на діяльність юридичної особи.