k2FtbBdWr1

Особливості отримання у спадщину земельних ділянок

Згідно з пунктом 2 розділу VII “Прикінцеві та перехідні положення” Закону України “Про Державний земельний кадастр” встановлено, що земельні ділянки, право власності (користування) на які виникло до 2004 року, вважаються сформованими незалежно від присвоєння їм кадастрового номера. Якщо відомості про зазначені земельні ділянки не внесені до Державного реєстру земель, їх державна реєстрація здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) за заявою їх власників (користувачів земельної ділянки державної чи комунальної власності).

У п. 3 вказаного вище розділу зазначено, що якщо на земельній ділянці, право власності (користування) на яку не зареєстровано, розташований житловий будинок, інші об’єкти нерухомого майна (будівлі, споруди, лінійні об’єкти енергетичної інфраструктури), право власності на які зареєстровано, кадастровий номер на таку земельну ділянку присвоюється за заявою власників таких об’єктів на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Забороняється вимагати для присвоєння земельній ділянці кадастрового номера інші документи. Такий кадастровий номер є чинним з моменту його присвоєння.
Однак у центрі зазначили, що отримати свідоцтво про право на спадщину на земельну ділянку без кадастрового номера спадкоємець не зможе.
“Для отримання кадастрового номера спадкоємцю необхідно звернутися до землевпорядної організації та замовити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). Розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) здійснюється відповідно до статей 26, 27, 55 Закону України “Про землеустрій” на платній основі на умовах та в строк, що визначені договором з розробником такої документації із землеустрою”, – йдеться в повідомленні.
На підставі розробленої технічної документації земельна ділянка буде зареєстрована в Державному земельному кадастрі та їй буде присвоєно кадастровий номер. На підтвердження проведення державної реєстрації земельної ділянки буде надано витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Цей витяг необхідно подати нотаріусу для подальшого оформлення спадщини.