k2FtbBdWr1

За допомогою SafeBorder прикордонники перевірили 1 млн COVID-сертифікатів та виявили 675 підроблених

Державна прикордонна служба України ефективно застосовує програмне забезпечення SafeBorder для виявлення підроблених Covid-сертифікатів.

Як повідомили у ДПСУ електронну перевірку COVID-19-сертифікатів, що підтверджують вакцинацію громадян, негативний результат тестування або одужання від хвороби, прикордонники почали застосовувати з серпня 2021 року.

Від початку застосування цього програмного забезпечення прикордонники вже перевірили понад 1 мільйон цифрових COVID-сертифікатів під час оформлення громадян на в’їзд в Україну. Найбільше громадяни використовують їх при перетинанні кордону в пунктах пропуску на західній ділянці кордону та в столичних аеропортах.

З кінця вересня під час перевірки охоронці кордону виявили 675 підроблених сертифікатів. За всіма випадками виявлення ознак кримінального правопорушення, передбаченого ст. 358 ККУ «Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів», до Нацполіції надіслані повідомлення.

Лише минулої доби прикордонники просканували понад 12,6 тисячі QR-кодів. Левова частка цих сертифікатів була перевірена у пунктах пропуску на західному кордоні – 5 061 та 5 413 – у столичних аеропортах. Підроблених за добу виявлено 15 сертифікатів.

Нагадаємо, що програмне забезпечення SafeBorder розроблене Довірчою мережею ЄС у співпраці з Міністерством цифрової трансформації України.

Щоб здійснити перевірку прикордоннику достатньо просканувати QR-код наданого громадянами сертифікату та отримати на екрані електронного пристрою підтвердження статусу документа. Сканування QR-коду займає всього кілька секунд, що значно пришвидшує проходження контролю та допомагає ефективно виявляти підробки.

Варто зазначити, що програмне забезпечення постійно оновлюється в залежності від розширення списку країн, під’єднаних до довірчої мережі цифрових COVID-сертифікатів чи доопрацювань для покращення роботи системи.