Департамент освіти із закладами позашкілля формують плани роботи на наступний рік

Представники департаменту освіти та керівники чотирьох обласних закладів позашкільної освіти днями провели робочу нараду, аби підбити підсумки 2021 року та скласти плани на наступний рік.На діяльність закладів позашкілля у році, що минає, було скеровано понад 1,7 млн грн. Відтак, в межах наради обговорили важливість продовження успішних проєктів та переформатування менш результативних заходів.
«Розвиток позашкілля зараз одне з ключових питань у системі освіти області. Після загальної середньої освіти саме воно є наступною ланкою у виборі дітьми свого життєвого шляху. Мусимо на наступний рік позашкільну освіту зробити пріоритетом», – наголосив директор департаменту освіти і науки Олег Паска.
⠀За словами керівника департаменту, особливу увагу слід звернути на матеріально-технічне забезпечення, умови навчання, а головне – на зміст позашкільної освіти. Спільно напрацьовані заходи та плани винесуть на розгляд профільної комісії та обласних обранців.
⠀Керівники обласних позашкільних центрів також озвучили думку, що періодичне посилення карантинних обмежень та перехід на дистанційне навчання знижують рівень знань та умінь вихованців закладів.
⠀«Попередній ковідний рік показав: якщо ми не беремо участь в змаганнях, то навики втрачаються. Та й готуватись до змагань чи будь-яких конкурсів у віддаленому режимі не завжди можливо», – розповів керівник Львівського обласного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Святослав Опенько.
⠀З негативним впливом дистанційного навчання на освітній процес погоджується і директор Львівської обласної Малої академії наук Іванна Бородчук.
⠀«Всі хочуть, аби позашкілля розвивалось, але перед ним стоїть багато викликів. Сучасні дітлахи дуже прогресивні, вони вимогливі та наполегливі. Часто позашкілля не має тієї технічної чи лабораторної бази, яка б дітей здивувала чи заохотила. Крім того, останні два роки постійний перехід на віддалене навчання погано впливає і на якість навчання, і на самих дітей», – акцентувала Іванна Бородчук.
⠀В області зараз навчанням у понад 100 закладах позашкільної освіти охоплено більше 65 тисяч дітей різного віку.