Законопроєкт про зміни до закону про органічну продукцію прийняли у першому читанні

Верховна Рада прийняла у першому читанні Закон про внесення змін до розділу XI “Перехідні положення” Закону України “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції”. Законопроєкт підтримали 315 народних депутатів.

Основною метою внесення змін є недопущення зупинки торгівлі органічною продукцією на території України, а також усунення перешкод для отримання українськими виробниками державної підтримки у сумі 50 млн грн у сфері органічного виробництва та обігу органічної продукції.

Враховуючи, що через низку обставин на дату введення в дію Закону України “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції” у 2019 році відповідні підзаконні акти не були прийняті та були відсутні органи сертифікації, які можуть сертифікувати виробництво і обіг органічної продукції, постала необхідність регулювання процедури реєстрації.

Відтак, положення Закону передбачають наступне:

– тимчасово, до 1 січня 2024 року, дозволити суб’єктам господарювання реалізовувати сільськогосподарську продукцію як органічну та використовувати напис «органічний продукт» у власних назвах продуктів та торговельних марках, а також – позначення та написи «органічний», «біодинамічний», «біологічний», «екологічний», «органік» та/або будь-які однокореневі та/або похідні слова від цих слів з префіксами «біо-», «еко-» у разі наявності у них чинного сертифіката, виданого органом іноземної сертифікації;

– тимчасово, до 1 січня 2022 року, визнати зазначених суб’єктів господарювання виробниками органічної сільськогосподарської продукції для цілей Закону України «Про державну підтримку сільського господарства України».

«Прийняття Закону дасть можливість запустити державну підтримку суб’єктів органічного виробництва по напрямах: бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 га),  бюджетна дотація за утримання великої рогатої худоби, ідентифікованої та зареєстрованої відповідно до законодавства, часткове відшкодування вартості витрат на проведення сертифікації продукції органічного виробництва», – зазначила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської облдержадміністрації Тетяна Гетьман.

Більш детально ознайомитись із текстом Закону (№ 5440 від 29.04.2021) можна за посиланням:
ttp://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=71793