k2FtbBdWr1

«Завдяки реформі енергетичного сектору в ЄС для України відкриваються нові можливості», – Максим Козицький

Учора відбулася міжнародна конференція «H2EU+Store» за участю газових компаній Австрії, Німеччини та Словаччини. З цієї нагоди до Львова з‘їхалися  представники таких компаній, як: RAG Austria, Gas Connect Austria, Bayerngas, Bayernets, Open Grid Europe, Eustream.

Українську сторону представляли Нафтогаз України, Оператор ГТС України та Еко-Оптіма, а також Іванофранківський університет нафти і газу.

Відкрив захід голова Львівської ОДА Максим Козицький.

«Зміни клімату змушують нас задуматися про завтрашній день. Нещодавня конференція ООН в Глазго чітко показала, що європейські лідери це усвідомлюють. Саме тому 450 компаній з 45 країн світу домовилися зменшити викиди в атмосферне повітря до нуля,  розуміючи, що відмова від викопного палива є неминучою. Львівщина – один із тих регіонів, який готовий до подібних викликів та змін. Тому я надіюся, що наша зустріч стане наріжним каменем співпраці і ті рішення, які приймуть тут, будуть втілені в життя», – наголосив Максим Козицький.

У межах заходу оператор газосховищ України приєднався до міжнародного проєкту з виробництва водню в Україні «H2EU+Store».

Також доєднався до заходу через скайп-зв’язок заступник міністра енергетики Максим Немчинов.

«Ті виклики, які стосуються енергетичної безпеки та незалежності, є особливо актуальними в наш час, зважаючи на поведінку країни-агресора. Тому мати екологічно чисту зелену альтернативу – це те, до чого ми повинні прагнути. Проблеми зміни клімату є глобальнішими за всі інші, адже не хочеться лишити нашим дітям у спадок планету непридатну для існування», – зазначив Максим Немчинов.

Представники України та провідні гравці газового ринку Словаччини, Німеччини та Австрії підписали відповідний меморандум про втілення намірів щодо поширення «зеленої» енергетики. Під документом свої підписи поставили представники RAG Austria, Gas Connect Austria, Bayerngas, Bayernets, Open Grid Europe, Eustream, Nafta. З української сторони ініціативу підтримали Нафтогаз України, Оператор ГТС України та Еко-Оптіма.

Ініціатива «H2EU+Store» передбачає виробництво водню в Україні, його транспортування та зберігання на території Центральної Європи та постачання кінцевим споживачам у Німеччині.

В межах проєкту запланована інтенсифікація виробництва відновлюваної електроенергії для виробництва водню в Україні, модернізація газотранспортної інфраструктури та потужностей для зберігання водню в ПСГ України та Центральної Європи.