k2FtbBdWr1

Жовківські авіамоделювальники вибороли золото та срібло на етапі Кубку світу

На спорткомплексі «Чайка» у Києві, 30 серпня, завершилися змагання з авіамодельного спорту – Чемпіонат України та Етап кубку Світу з кордових авіамоделей. Це моделі літака з двигуном, що літає по колу, утримується та керується двома тонкими сталевими тросами, кордами. На змаганнях на спеціальному полі авіамоделювальники демонструють літаки, що підготували заздалегідь.

Участь у подвійних стартах, які організувала Федерація авіамодельного спорту України, взяли спортсмени з 14 регіонів України. Львівщину на змаганнях представляли спортсмени з міста Жовква. На етапі Кубку Світу серед дорослих в класі моделей повітряний бій переможцем став екіпаж у складі киянина Станіслава Чорного та жовківчанина Андрія Умрихіна. Серед юніорів віце-чемпіоном став 11-річний Матвій Умрихін.

На чемпіонаті України екіпаж Станіслава Чорного та Андрія Умрихіна виборов 2 місце. Серед юніорів в класі моделей повітряний бій (1.5 куб.) віце-чемпіоном також став Матвій Умрихін.

Такий високий результат на подвійних стартах дозволяє жовківчанам достроково потрапити до складу збірної України на Чемпіонат Європи.

«У жовтні у Жовкві прийматимемо ще один етап Кубку світу. Це буде останній старт напередодні чемпіонату Європи. Але виступ у Києві забезпечує нам достатньо високі позиції в рейтингу, які дозволяють нам достроково отримати путівку на континентальні змагання. Відібратися до збірної – надзвичайно непросте завдання, адже є багато обласних центрів, де технічний спорт розвивається на дуже серйозному рівні. А представляти Україну на чемпіонаті Європи зможуть лише троє дорослих та 1 юнак», – розповів Андрій Умрихін.