Зведення Генштабу станом на вечір 28 травня

На Волинському та Поліському напрямках ситуація без суттєвих змін. Підрозділи зс білорусі охороняють білорусько-український кордон. До 31 серпня 2022 року в білорусі ввели тимчасові обмеження на вʼїзд і перебування у прикордонних з Україною Брагінському, Лоївському та Хойницькому районах Гомельської області.

На Сіверському напрямку противник утримує війська на ділянці російсько-українського кордону у Брянській та Курській областях. Ворог здійснює ротацію частини підрозділів тавдосконалює інженерне обладнання районів зосередження. Окупанти чотири рази обстрілювали з мінометів позиції підрозділів прикордонної служби в районах населених пунктів Середина-Буда, Старі Вирки та Зноб-Трубічевська. Також літак рф завдав ракетного удару по цивільному промисловому обʼєкту на території Сумської області.
На Харківському напрямку ворожі підрозділи зосереджують основні зусилля на утриманні зайнятих позицій та недопущенні подальшого просування наших військ.
На Словʼянському напрямку угруповання військ противника намагається поновити наступ на окремих ділянках. Ворог продовжує перекидати залізницею озброєння, військову техніку та інші засоби з території росії в район Купʼянська Харківської області.
Окупанти обстріляли з артилерії та гелікоптерів позиції ЗСУ в районах населених пунктів Нова Дмитровка, Велика Комишуваха, Довгеньке та Діброва.
За підтримки артилерії ворог намагався розвинути наступ у районі населеного пункту Пасіка, успіху не мав, відійшов.
На Донецькому напрямку російська армія здійснює активні бойові дії на Лиманському, Сєвєродонецькому, Бахмутському, Курахівському й Авдіївському напрямках. Основна мета — оточити наші війська в районі Лисичанська і Сєвєродонецька та вийти на адміністративний кордон Луганської області.
На Лиманському напрямку ворожі підрозділи закріплюються на захоплених рубежах у Лимані.
На Сєвєродонецькому напрямку ворог за підтримки артилерії здійснив наступ у районі Борівського, зазнав втрат, відійшов на раніше зайняті позиції.
На Бахмутському напрямку загарбники безуспішно намагаються покращити тактичне становище в районах Комишувахи та Новолуганського.
На Авдіївському напрямку противник завдавав інтенсивних артилерійських ударів уздовж всієї лінії зіткнення, бойові дії тривають.
На Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках ворог здійснив контрбатарейну боротьбу й обстрілював позиції ЗСУ.
На Південнобузькому напрямку противник зосереджує основні зусилля на утриманні зайнятих рубежів. В акваторії Чорного моря перебувають два носії крилатих ракет морського базування типу «Калібр» — вони готові до застосування.
Унаслідок наступальних дій підрозділів Сил оборони ворог зазнав втрат і зайняв оборону на невигідних рубежах поблизу Андріївки, Лозового та Білогірки Херсонської області. Бойові дії тривають.