Відповідно до Указу Президента України від 17 листопада 2000 року № 1245/2000, з метою всенародного вшанування пам’яті українців, загиблих під час війни 1941–1945 років, їх подвигу та жертовності, щороку 22 червня в нашій державі відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.
Цього дня, 80 років тому, розпочалася німецько-радянська війна 1941-1945 років як складова, але основна частина Другої світової війни. Залежність нацистської Німеччини та Радянського Союзу від українського економічного, сировинного потенціалу, людських ресурсів зумовила вкрай безкомпромісний, гранично-кривавий характер бойових дій на нашій території. Через це Україна найбільше потерпіла як від нацистської агресії, так і від комуністичного режиму. Україна зазнала величезних людських і матеріальних втрат: окупованою виявилася уся її територія, а виснажлива боротьба населення за фізичне виживання тривала більш ніж три роки. Україна втратила близько 8-10 мільйонів своїх доньок та синів.
Сьогодні ми особливо гостро усвідомлюємо ціну свободи, миру та безпеки. Кращі сини і доньки українського народу знову, зі зброєю в руках, захищають наші кордони, нашу свободу, наш власний демократичний вибір.
У День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни всі ми вклоняємося тим, кому випала доля на власні очі побачити її жахіття. Життєписи цих людей – уроки істинної мужності та патріотизму для сучасників. Вічна слава і шана усім, хто боровся і продовжує боротися за мир в Україні.
Вічна пам’ять загиблим. Честь і слава живим героям!
Ще більше новин:
Змагання козаків, веселі забави та частування кулішем: у Жовкві пройде масштабний фестиваль «Bulava ...
Розпочалася реалізація Програми підвищення конкурентоспроможності Львівської області на 2021-2025 ро...
Оголошено конкурсний відбір проєктів у рамках фінансової угоди "Програма відновлення України ІІІ"
Що таке спільний заповіт подружжя та для чого він потрібен
Ранкове зведення Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine
Євроінтеграція України та транскордонна співпраця: що зробили і що плануємо