Щороку 8 липня відзначається Всесвітній день боротьби з алергією, який вперше був проведений у 2005 році.
Метою цього Дня є привернення уваги громадськості до невпинного розповсюдження алергізації нашого суспільства, а також до необхідності активної профілактики та вчасних лікувально-діагностичних заходів у хворих з алергічними хворобами.
Алергія — імунопатологічниий процес, що проявляється гіперчутливістю імунної системи при повторному контакті з алергеном на раніше сенсибілізований цим алергеном організм.
Фактори, що сприяють розвитку алергічних реакцій: наявність спадкової схильності до алергічних захворювань; сенсибілізація в ранньому дитячому віці (в тому числі, внутрішньоутробно); тютюновий дим; фактори, забруднюючі довкілля; стреси; неконтрольоване вживання великої кількості медикаментів; харчові добавки; підвищена інсоляція.
Найчастіші клінічні форми алергії:
Алергічний риніт, поліноз, алергічний кон’юнктивіт
Бронхіальна астма
Алергодерматози: атопічний дерматит; кропив’янка
Ангіоневротичний набряк Квінке
Анафілактичний шок
Медикаментозна алергія
«За минулий 2020 рік у Львівській області зафіксовано близько 13650 хворих на кропив’янку, алергічний риніт та інші види атопії. За перше півріччя 2021 року смертей з приводу бронхіальної астми та медикаентозної алергії не було зафіксовано. Показники якості життя пацієнтів з алергопатологією мають тенденцію до покращення, порівняно з попередніми роками, на що має безпосередній вплив рання діагностика та відповідне надання медичної допомоги таким хворим. Запорукою успішної профілактики будь-якої форми алергії є зменшення контактів з алергенами. Застосування протиалергічних препаратів лише тимчасово усуває симптоми захворювання. Актуальним питанням залишається вчасна діагностика та індивідуальний підхід до ведення кожного пацієнта з алергопатологією», – повідомила Христина Ліщук-Якимович, експерт департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА з алергології та імунології.