26 квітня – Міжнародний день пам’яті катастрофи на Чорнобильській АЕС, яка сталася 35 років тому. Чорнобильська зона відчуження – це 2600 квадратних кілометрів території, яка є закритою для відвідування без спеціального дозволу.

Раніше зони відчуження боялися як вогню, але щораз більше вона перетворюється на туристично-привабливе місце. У 2019 подивитися на апокаліптичні краєвиди приїхало 120 тисяч туристів. Минулого року їх могло би бути і більше, але завадив коронавірус. Туроператори склали маршрут для відвідувачів і запевняють, що все законно, безпечно і незабутньо.

Ось ТОП-10 місць для відвідувачів:

  1. ЧАЕС – саме тут 26 квітня 1986 року відбулася жахлива трагедія.
  2. Секретний радар «Дуга» – загоризонтна радіо-локаційна станція, відома також під назвою Чорнобиль-2, найбільш засекречений об’єкт в СРСР.
  3. Прип’ять – пустельне і закинуте місто-привид.
  4. Новий саркофаг або проект Укриття – 4-й енергоблок ЧАЕС зараз ізольований новим саркофагом, будівництво якого завершилося в 2018 році.
  5. Чорнобильський річковий порт або Чорнобильський затон – місце, де до катастрофи зберігали старі кораблі та баржі.
  6. Вантажний порт Прип’яті – старий і забутий всіма порт з нахиленими кранами, які нагадують про минуле.
  7. Похоронні села – евакуйовані і поховані після катастрофив 1986 році, у зв’язку з високим рівнем радіації.
  8. Рудий ліс – дерева набули надзвичайно червоного відтінку і багато років їхнє світіння було помітно на кілометри навколо.
  9. Радянський командний центр – звідси радянські військові контролювали повітряний простір над СРСР.
  10. Парк розваг у Прип’яті – місце, де колись лунав дитячий сміх.

Додаємо проморолик про зону відчуження, яке Державне агентство розвитку туризму створило в рамках проекту «Манруй Україною».