Відповідно до напряму Комплексної програми розвитку культури Львівщини на 2021 рік «Підвищення кваліфікації працівників в галузі культури» департамент з питань культури, національностей та релігій запланував проведення низки навчань, тренінгів, семінарів для працівників музейних установ та заповідників.
Відтак, 24 червня у відділі Львівського історичного музею «Музей визвольної боротьби України» відбувся перший навчальний семінар «Діяльність музеїв Львівщини, створених в установах, організаціях і навчальних закладах, в умовах формування територіальних громад».
Учасники семінару обговорили питання, пов’язані з діяльністю громадських музеїв Львівщини в період децентралізації, поділилися досвідом їх розвитку і порушили проблеми поповнення музейних колекцій та їх збереження.
З вітальним словом до учасників заходу звернулися директор Львівського історичного музею, д.і.н. Роман Чмелик, начальник відділу мистецтв та розвитку культури департаменту з питань культури, національностей та релігій ЛОДА Василь Гладкий.
Сьогодні, 30 червня, у конференц-залі Львівського історичного музею відбувся другий науково-практичний музейний семінар для працівників обласних музеїв.
Директор Львівського літературно-меморіального музею Івана Франка Богдан Тихолоз розповідав про музей як культурний хаб та ділився вдалим досвідом творення новітніх інтерактивних експозицій.
З темою «Модернізація постійної експозиції Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького» виступив директор Львівської національної галереї мистецтв Тарас Возняк.
Про проблематику історичного наративу в музейних експозиціях розповів директор Львівського історичного музею Роман Чмелик.
А на завершення семінару керівник відділу «Музей історії Львова» (ЛІМ) Андрій Музика навів приклади використання нових підходів в організації музейного простору.
Також учасники обговорили місію музеїв у сучасному світі, актуальні виклики, можливості, перспективи розвитку музейної галузі.
«Львівська обласна держана адміністрація завжди підтримувала і надалі підтримуватиме музейну галузь нашого регіону. З обласного бюджету на музейні інтерактивні проєкти цьогоріч виділені кошти у сумі 400 тис. грн, на придбання сучасного обладнання – 485 тис грн, також заплановано створення постійної експозиції у Музеї садибі родини Антоничів вартістю 1 млн грн. Вперше у програмі передбачені кошти на реставрацію музейних предметів та експонатів, для музеїв буде придбано 2 автомобілі та зроблено капітальні ремонти на 5 млн грн. Також на реалізацію мистецьких проєктів у музеях передбачені кошти у сумі 130 тис. грн. Та музеї – це насамперед люди, які сумлінно там працюють, тому найперше потрібно інвестувати у їх розвиток і навчання», – зазначила заступниця директорки департаменту з питань культури, національностей та релігій облдержадміністрації Тетяна Плугатор.