Як розповів регіональний координатор з питань вакцинації від коронавірусної інфекцій на Львівщині Олег Когут, кількісні показники захворюваності зменшилися, але карантинні обмеження в Україні продовжують діяти. Безумовно є небезпека того, що коли закінчиться літній сезон та розпочнеться навчальний період, може початися четверта хвиля захворюваності. Тож, щоб цього уникнути, максимально можлива кількість людей повинні бути вакциновані.
«Протягом останнього тижня щодоби на Львівщині вакцинують близько 5000 осіб. Це позитивна статистика, але, згідно з рекомендаціями Міністерства охорони здоров’я, кількість вакцинованих за добу в області повинна становити не менше 10 тисяч. Зокрема, керівникам райдержадміністрацій та територіальних громад наголосили, що організація процесу вакцинації на місцях є під їхнім особистим контролем», – зазначив регіональний координатор з вакцинації від ковіду на Львівщині.
Він також додав, що штам «Дельта», в свою чергу, спричинює більш важкі форми захворювання. Окрім того, якщо раніше один хворий на ковід міг заразити двох-чотирьох осіб, то новий штам передається вдвічі швидше.
«Щеплення не гарантує того, що людина не захворіє. Проте захистить від важкого перебігу хвороби, а, відповідно, і від ускладнень. Усі три вакцини, що використовують в Україні, захищають від нового штаму», – наголосив Олег Когут.
Як зазначала раніше керівниця Львівського обласного центру контролю та профілактики хвороб Наталія Іванченко, двічі вакциновані люди на 80% захищені від важкого перебігу ковіду, викликаного новим штамом «Дельта».