Кориговані обсяги днями затвердили на засіданні Регіональної ради при Львівській облдержадміністрації, до якої входять заступники голови облдержадміністрації, представники департаменту освіти і науки, департаменту економічної політики та обласної комісії з питань освіти, центру зайнятості, роботодавці, керівники навчальних закладів та експерти міжнародних проєктів.
Загальний обсяг регіонального замовлення на підготовку кваліфікованих робітників та молодших бакалаврів у закладах професійної освіти, що затверджено на засіданні Регіональної ради в червні 2021 року, становить 9597 учнів.
«За набором Регіонального замовлення 2021 Львівщина посіла перше місце серед всіх областей. Важливо відстежувати потреби ринку, аби готувати затребуваних фахівців. Уже невдовзі може постати питання впровадження нових професій, яких вимагає ринок. У цьому питанні варто співпрацювати із позашкіллям, яке може проводити певну профорієнтаційну роботу», – акцентував директор департаменту освіти і науки Олег Паска.
Виконання Регіонального замовлення у 2021 році становить 8 407 осіб. З них: Львів – 3 685 осіб, область – 4 722 осіб.
«Заклади міста і області показують хорошу динаміку із набору учнів. Ми брали за основу план набору, а корегування провели відповідно до факту набору. На щастя спостерігаємо зростання контингенту і прогнозуємо такий ріст наступних кілька років. Виконання Регіонального замовлення у 2021 році становить 88%, це на 6% більше ніж торік. А це значить, що до закладів ПТО вступило на 584 особи більше. Приємно, що маємо нову професію «електромонтер з пожежної сигналізації» на яку відразу здійснили набір», – розповів начальник відділу інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти Львівської ОДА Іван Пикус.
Найбільшою популярністю за результатами цьогорічного набору користуються професії «Кухар» та «Перукар». До ТОП-10 професій, на які зараховано найбільшу кількість учнів, також входять електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, кравець, тракторист, агент з організації туризму, машиніст крана тощо.
Керівник Науково-дослідного Центру соціальної й демографічної політики та управління «ДЕМОС» Уляна Садова презентувала результати проекту «Моніторинг реалізації інтелектуального потенціалу випускників Львівської області».
«Ми неодноразово представляли подібні результати в розрізі вищої школи та профтехосвіти. Маємо, на наш погляд, колосальні результати. Аналіз можна переглянути на сайті. В реалізації проекту брали участь різні інституції – Львівська політехніка, Університет Франка, Інститут регіональних досліджень, методичний центр професійно-технічної освіти, центри зайнятості, об’єднання роботодавців тощо», – наголосила Уляна Садова.
На врахуванні всебічного аналізу усіх сторін при формування регіонального замовлення наголосив під час засідання експерт Програми EU4Skills Павло Хобзей.
“Подібний прогноз має сенс, коли є зміни в мережі, коли є професії, які вже відсутні на ринку і коли працедавці роблять запит до закладів. В основі формування регіонального замовлення має бути баланс інтересів: ринкова потреба, інтерес вступників, коефіцієнти виконання договорів роботодавців із закладами. Без активної співпраці між усіма учасниками якісну цифру буде важко сформувати”, – зазначив Павло Хобзей.
Він також висловив думку, що при виникненні потреби у нових професіях, варто буде складати нові навчальні програми та впроваджувати так звані м’які навички у межах вже існуючих професій.
Під час засідання ради заступниця голови Регіональної ради, представник працедавців Наталія Стародуб презентувала онлайн курси для бізнесу, які можна використовувати для навчальних закладів. Курс розрахований на підвищення кваліфікації майстрів виробничого навчання із напряму «Основи мехатроніки автомобілів».