На Львівщині триває процес створення мережі закладів профільної освіти. Питання реформування старшої школи – один важливих векторів діяльності департаменту освіти і науки, відтак днями його обговорили із радою директорів.
«Від правильного формування профільної освіти буде залежати якість надання освітніх послуг, які ми мусимо забезпечити. Профільні ліцеї повинні не лише змінити вивіску та перейменувати заклад, адже це марна трата грошей. Перш за все має змінитись зміст. Мережа ліцеїв – це не лише кількість учнів та географічне розташування, а й сильний колектив. На початку грудня плануємо уже мати певне бачення щодо того, де і як будуть створюватись профільні ліцеї в області», – наголосив під час наради директор департаменту освіти Олег Паска.
Перші ліцеї планують створювати на базі закладів обласного підпорядкування. Директорів шкіл, які входять до Ради директорів, закликали презентувати своє бачення такої мережі та запропонувати критерії, за якими може сформуватись мережа ліцеїв на кожній території.
«Ми зараз стоїмо на роздоріжжі, адже це ключова зміна, від якої залежить якість нашої освіти. Є два шляхи, якими можна піти: створювати абсолютно нові заклади «з нуля», куди залучати найкращих фахівців та скеровувати кошти, а другий шлях – найкращі наші школи перетворити на заклади нового зразка. Маємо намір застосувати обидва підходи одночасно. Профільні ліцеї будуть експериментальними, і на їх базі, за браком стандарту для старшої школи, створювати нові навчальні програми»», – зазначив член Експертної ради Роман Пастушенко.
За результатами наради директори сформують своє бачення мережі та запропонують на розгляд департаменту.
«Створенням ліцеїв у містах різниться від цього процесу на сільській території. Якщо у місті це зробити легше та простіше, адже дітей є чимало, то поза межами міста варто враховувати багато показників. Гадаю, на сільській території варто у ліцеях зробити два напрями: академічний і професійний, які би працювали паралельно», – переконаний директор Вузлівського ліцею Радехівської ТГ Петро Сікорський.
Мережа ліцеїв області має бути прорахована таким чином, аби не дублювати на одній території тих самих напрямів та передбачити різні профілі в одному закладі. Реформа старшої школи стартує у 2027 році, а з 2024-го почнеться пілотний проєкт в завчасно визначених школах.