Станом на 17 жовтня цього року на Львівщині 1117 осіб отримали ваучер на навчання для підтримання рівня конкурентоспроможності на ринку праці. Серед спеціальностей, за якими вони вирішили підвищити професійну компетенцію, домінували «психологія», «середня освіта (за спеціалізаціями)», «соціальна робота» та «медсестринство». У розрізі робітничих професій найбільшим попитом користувалися курси кухарів, верстатників деревообробних верстатів і водіїв навантажувача.
«Ваучер на навчання цього року отримали майже сто вимушених переселенців, – повідомив директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк. – Половина з них проходитиме вишкіл за спеціальністю «психологія».
За його словами, інші особи, що прибули на Львівщину з районів ведення активних бойових дій або тимчасово окупованих територій, обрали для навчання такі напрями як «дошкільна освіта», «маркетинг», «підприємництво», «торгівля та біржова діяльність», «харчові технології», «медсестринство», «соціальна робота», «туризм», «медицина», «агрономія», «будівництво та цивільна інженерія» тощо.
Нагадаємо, що право на ваучер для проходження навчання за однією із 124 затверджених професій або спеціальностей мають внутрішньо переміщені особи, колишні військовослужбовці та представники інших категорій населення, що не зареєстровані в центрах зайнятості як безробітні. Його вартість не може бути більшою за 10-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (сьогодні це – 26840 грн). Якщо вартість навчання перевищує цю величину, то працедавець або фізична особа доплачує різницю самостійно. Заяву на отримання ваучера можна подати онлайн (https://is.gd/quzCHf).
Повна інформація про умови видачі ваучерів – на сайті Державного центру зайнятості (https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery). Консультації надаються у підрозділах ЛОЦЗ (http://surl.li/jpvpt), на телеграм-каналі @DCZ_Lviv (https://t.me/DCZ_Lviv) або за телефоном 096 682 51 83.