Літо – час відпочинку і розваг та слід звернути увагу, що не все так яскраво і безпечно, адже сонце, тепло, вода, ліс, легкий одяг, більше часу на свіжому повітрі та перебування на ігрових майданчиках потребує більшої уваги батьків та організацію відпочинку з метою забезпечення безпеки вашої дитини на час канікул.
Перед тим як відпустити дитину на прогулянку чи ігровий майданчик необхідно провести з дитиною профілактичну бесіду щодо можливої небезпеки у разі не правильної поведінки під час відпочинку.
Найбільш улюбленим місцем для дітей є ігровий майданчик, який містить багато потенційно небезпечних місць, тому дотримання правил поведінки допоможе уникнути травм невиробничого характеру та збереже здоров`я вашої дитини.
Основні правила безпеки на дитячих майданчиках:
Діти дошкільного віку повинні гуляти на майданчику лише під наглядом дорослих. Дитина у віці до 7 років нездатна адекватно оцінювати рівень небезпеки своїх вчинків і загравшись може отримати травму сама або травмувати іншу дитину.
Перед тим, як дозволити дитині грати на дитячому майданчику, дорослі повинні оцінити її безпеку (необхідно перевірити цілісність ігрових конструкцій, наявність гострих кутів і країв). Гойдалки і каруселі перевіряють на стійкість та міцність кріплень і сидінь. На самому майданчику не повинно бути небезпечних предметів (якщо майданчик не виглядає надійно і безпечно, краще підібрати для прогулянки інше місце).
Краще вибирати майданчики зі спеціальним гумовим покриттям або ті, де насипаний пісок. Асфальтове покриття найбільш небезпечно при падінні і заборонене для використання на дитячих майданчиках.
Перед тим, як садити дитину на металеву гірку або гойдалки, потрібно перевірити температуру поверхні ( у спекотну пору року ігрові елементи з металу сильно розжарюються і можуть обпекти дитину).
Важливо правильно підібрати одяг і взуття дитини (речі краще вибирати без великої кількості застібок, дитина повинна мати можливість вільно рухатися).
У сумці для прогулянок повинні завжди лежати прості антисептичні засоби – серветки, зеленка у вигляді фломастера, пластирі, що дасть можливість надати першу допомогу при невеликих ударах і синцях.
Пам’ятайте, що безпека вашої дитини — це, перш за все, ваша особиста відповідальність!