Важливі новини для аграріїв Львівщини!

Департамент агропромислового розвитку Львівської ОДА провів нараду для аграріїв, представників райдержадміністрацій та громад.

Участь у заході взяли близько 80 осіб, а також представник Головного управління ДПС у Львівській області та координаторка програми «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні».

Ключові моменти:

Державний аграрний реєстр (ДАР):

– експерт Дарина Манжура розповіла про реєстрацію в ДАР та продемонструвала, як створити особистий кабінет аграрія;

– цього року аграріям не потрібно самостійно сумувати площі та рахувати суми підтримки – система ДАР зробить це автоматично!

Мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ):

– начальник управління оподаткування з фізичних осіб Головного управління ДПС у Львівській області Володимир Коваль зазначив, що з 42,7 млн грн МПЗ, які повинні бути сплачені, наразі сплачено лише 12,6 млн грн;

– територіальним громадам рекомендується провести роз’яснювальну роботу серед населення щодо сплати МПЗ та надання інформації про місце реєстрації.

Підтримка сільськогосподарських кооперативів:

– директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман розповіла про зміни до Комплексної програми підтримки та розвитку сільського господарства;

– кооперативи, які планують закладати ягідники, можуть отримати бюджетну підтримку через районні державні адміністрації;

– РДА до 1 травня повинні проінформувати департамент про кількість кооперативів, які бажають отримати підтримку.

Посилання на корисні матеріали знаходяться в першому коментарі: http://surl.li/shbqz

Додатково:

ДАР: Внесено зміни до Порядку надання фінансової підтримки через ДАР (постанова № 918).

Аграрії Львівщини у 2024 році зможуть з 1 травня подати заявку та отримати бюджетні кошти за одним з таких напрямків та у розмірі:

✅бюджетна субсидія на 1 га аграріям, які обробляють до 120 га земель сільськогосподарського призначення. Розмір підтримки- 4 тис. грн на 1 га;

✅спеціальна бюджетна дотація для утримання великої рогатої худоби (корів) усіх напрямів продуктивності. Фермери, що утримують від 3 до 100 корів, зможуть отримати 7 тис. грн на одну голову;

✅спеціальна бюджетна дотація для утримання маточного поголів’я кіз та/або овець. Розмір підтримки – 2 тис. грн на одну голову для тих, хто утримує від 5 до 500 голів кіз та овець.

МПЗ: МПЗ-мінімальна величина податкового зобов’язання із сплати податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь.

Платниками МПЗ – є власники, земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які обробляють земельні ділянки самостійно та офіційно не здали їх в оренду.

МПЗ для фізичних осіб обчислюється контролюючим органом. Базою нарахування – нормативна грошова оцінка земельної ділянки.

До бюджету сплачується лише позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом звітного року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції. Податкове повідомлення-рішення разом з детальним розрахунком надсилається платнику до 1 липня і повинне сплатитись фіз. особою протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення (платник податку має право протягом 30 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення звернутися до контролюючого органу для проведення звірки даних).

ПІДТРИМКА СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КООПЕРАТИВІВ (СК): Кошти з обласного бюджету на розвиток СК, які здійснюють діяльність в галузі ягідництва, спрямовуються до РДА. РДА створюють районні комісії з розгляду заявок СК, публікують оголошення про початок роботи Комісії. Районні комісії перевіряють документи від СК, визначають суму підтримки. Перелік СК – одержувачів фінансової підтримки затверджується розпорядженням голови РДА (або особою, що виконує обов’язки). Право на одержання фінансової підтримки мають діючі та новостворені СК серед членів яких є не менше 3 (трьох) осіб – ветеранів/ветеранок та/або суб’єктів підприємництва, засновником якого є ветеран/ветеранка.