«Минулого року ми створили цей посібник, щоб показати, як міське середовище може бути дружнім до усіх людей. Однак безбар’єрність під час війни — це й про безпеку та реабілітацію.
Тому ми вирішили оновити Альбом, щоб ті, хто відновлюватиме наші міста після війни, дотримувалися принципів безбар’єрності. Пам’ятали, що відбудова вулиць і будинків — це, насамперед, їхня зручність та доступність для усіх без винятку людей», — зазначила перша леді Олена Зеленська.
Альбом безбар’єрних рішень – практичний посібник, який рекомендує та на прикладах ілюструє, як міське середовище може бути дружнім до різних користувачів, зокрема – й людей з тимчасовими чи постійними порушеннями здоров’я, дорослих із маленькими дітьми, літніх людей, людей з інвалідністю та інших маломобільних груп населення. Його створюють разом із архітекторами, спеціалістами у будівництві, науковцями з людського різноманіття, представниками громадянського суспільства та маломобільних груп населення.
«Нова реальність вимагає нових рішень. Безбар’єрність під час війни — це не лише комфортний простір для всіх та кожного. Сьогодні це – вимога безпеки, створення умов для тих, хто рятується від війни, хто потребує рівного ставлення та умов», — наголосив Міністр розвитку громад та територій України Олексій Чернишов.
До Альбому додадуть рекомендації, які враховують реалії та безпекові потреби.
Нагадаємо, Альбом безбар’єрних рішень створюють ц межах ініціативи Олени Зеленської «Без бар’єрів». Проєкт реалізує громадська організація «Безбар’єрність» спільно з Міністерством розвитку громад та територій України у межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» з фінансуванням Урядів Німеччини та Швейцарії.
Розробником Альбому є урбан-бюро Big City Lab.