k2FtbBdWr1

Бізнес заради допомоги: Віталій Загайний зустрівся із соціальними підприємцями Львівщини

Львівська ОДА підтримуватиме соціальних підприємців, адже вони не лише пожвавлюють економіку, але й створюють робочі місця для соціально вразливих категорій населення.

На цьому наголосив заступник голови Львівської ОДА Віталій Загайний під час зустрічі із керівниками п’яти соціальних підприємств,  які отримали кошти із обласного бюджету на реалізацію власних бізнес-планів. Це, зокрема, піцерія «Витанія», підприємство об’єднання громадян «Львівський виробничий центр «Крафт», соціальне кафе «Базилік», ТзОВ «Артіс Боно» та навчально-виробничий центр «Швейна фабрика».

Головне, що відрізняє соціального підприємця від просто бізнесмена – це соціальна місія. Усі вони вирішують проблеми із працевлаштуванням незахищених верств населення, зокрема і людей з інвалідністю.

«Ми безумовно націлені на збільшення кількості соціальних підприємств та готові підтримувати тих, хто вже працює. Це можливість залучити в регіональну економіку нових гравців. Тих, хто не зміг би вести підприємницьку діяльність без підтримки, зокрема фінансової. Це бізнес, створений за участю благодійних організацій і для нас важливо, що таким чином ці організації отримують додаткове джерело наповнення своїх бюджетів, – наголосив Віталій Загайний. –Підтримуючи такі ініціативи, ми покращуємо стан інституцій, які вже працюють із соціально вразливими категоріями населення. Ідо того ж, зменшуємо і зараз, і в майбутньому навантаження на бюджет».
Соціальні підприємці, своєю чергою, поділились своїм досвідом створення бізнесу. Вони займаються різними видами діяльності: громадське харчування, виробництво одягу та аксесуарів, а також паперових виробів. Кажуть, без фінансового ресурсу із обласного бюджету, розпочати справу не вдалося б.

Вислухавши питання, які озвучили присутні, Віталій Загайний також ініціював проведення зустрічей із залученням експертів, що спеціалізуються на темі соціального підприємництва. Він наголосив, що це допоможе учасникам програми розробити комерційну ідею, оцінити фінансові бізнес-проекту, дізнатись про особливості ліцензування та оподаткування соціального підприємництва.

Серед вимог до участі у конкурсі на фінансову підтримку із обласного бюджету – працевлаштування осіб соціально вразливих категорій населення та повернення упродовж 3 років у вигляді податків тих сум, які були вкладені у розвиток бізнесу. Відтак, за результатами зустрічі також домовились про винесення на розгляд комісії пропозиції щодо продовження на один рік строку повернення цих коштів.

«Розуміємо, що час пандемії є непростим для бізнесу, і соціально спрямованого в тому числі. Карантин вносить свої корективи, тому відтермінування часу повернення податку буде доречним», – додав директор департаменту соціального захисту населення Віктор Степанюк.

Зазначимо, на фінансування соцпідприємств із обласного бюджету за 2019-2020 роки виділили 1,7 млн грн.