k2FtbBdWr1

Черговий телефонний сеанс «гаряча лінія» відбувся у Кам’янка-Бузькій ДПІ

Наскрізна тема прямого спілкування – застосування касових апаратів, програмних РРО суб’єктами господарювання, відповідальність за не проведення належних готівкових розрахунків, невидачу чеків. Цього разу на запитання платників податків відповідала заступник начальника Кам’янка-Бузької ДПІ Головного управління ДПС у Львівській області Оксана Солонинка.

Посадовиця вкотре нагадала основні податкові новації, які чекають на суб’єктів господарювання з жовтня цього року. Адже з цього часу набуває чинності Закон України від 30 червня 2023 року № 3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану».

Фахівець наголосила, що даним документом відновлено відповідальність суб’єктів господарювання за порушення вимог Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

«Відтак, з жовтня цього року у разі встановлення контролюючими органами факту не проведення розрахункових операцій через РРО/ПРРО з фіскальним режимом роботи, до порушників будуть застосовуватись фінансові санкції,» – конкретизувала Оксана Солонинка.

Також нагадала, що суб’єкти господарювання, які проводять розрахункові операції зобов’язані застосовувати традиційні касові апарати або програмні РРО. За її словами, програмні РРО можна безкоштовно отримати в податковій службі. Для цього суб’єкту господарювання необхідно отримати електронний підпис, зареєструвати господарську одиницю (подання форми 20-ОПП), встановити програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є в наявності, це може бути комп’ютер, смартфон чи планшет. Наступний крок – реєстрація касового апарату (подання заяви 1-ПРРО) та касирів (подання форми 5-ПРРО). Надалі користувач може вводити товари, редагувати дані тощо. Після цього вже можна відкривати зміну, реєструвати розрахункові операції та відправляти електронні чеки.