Делегація з Львівщини взяла участь у міжнародних навчаннях щодо захисту молоді від радикалізації

14-21 листопада у Республіці Польща, поблизу міста Познань, відбулись міжнародні навчання «Як захистити молодь від радикалізації? Протидія мові ненависті й фейковим новинам» за програмою «Еразмус+» із співфінансуванням з боку Євросоюзу у тематиці «MobilityofYouthWorkers».

Участь у заході взяв спеціаліст Управління туризму та курортів Львівської ОДА Тарас Вархоляк разом із представниками організацій, які працюють із молоддю. Партнером у проєкті від української сторони виступила ГО «Центр досліджень місцевого самоврядування».

Захід об’єднав делегації Італії (регіон Венето), Німеччини (регіон Гессен), Греції (регіон Крит), Грузії (регіон Горі) та України (Львівська область), загалом більш як 30 осіб, представників різних сфер.

Керівником навчань виступила асоціація «Форум культур» («ForumKultur») на чолі з головою Бернардом Жолиняком.Тренерами були професори Познанського університету імені Адама Міцкевича – Ханна Мамзер та Марек Казьмєрчак.

Метою тренінгу, як зауважив Бернард Жолиняк, є намір надати інструменти й навички підтримки у роботі з молоддю у сфері розпізнавання та читання популістського контенту та протидії мові ненависті.

Робочою мовою на заході, що тривав тиждень, була англійська. Представники кожної з держав виступали з презентаціями, ділилися власним досвідом у роботі з молоддю, виконували завдання в міжнаціональних групах.

Окремим заходом була презентація культур кожної з держав-учасниць навчань. А на практиці свої знання у сфері роботи з молоддю учасники застосували в школі поблизу Познаня – провели практичні майже двогодинні заняття для учнів.

«Ми часто влаштовуємо заходи, в яких бере участь зокрема і молодь – велопробіги, походи в гори. Тож знання, здобуті на навчаннях, особливо актуальні й для нашої сфери. Важливим також є й налагодження співпраці із колегами з інших країн для майбутніх проєктів», – зауважила керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака.