У Львівській ОВА презентували проєкт, який допоможе ПвК «Захід» ще ефективніше знищувати російські ракети

Львівська обласна військова адміністрація спільно з Львівським ІТ Кластером та Повітряним командуванням «Захід» Повітряних Сил ЗСУ ініціювали проєкт з технічної модернізації командного та аналітичного центрів Повітряного Командування «Захід». Проєкт отримав назву «Sky».

Начальник Львівської ОВА Максим Козицький розповів про важливість реалізації цього проєкту.

«Лише на Львівщині більше ніж 20 збитих ракет та 10 безпілотних літальних апаратів ворога – це результат невтомної роботи Повітряного командування «Захід» за два місяці повномасштабної війни, яку розгорнула росія. У проєкті «Sky» Львівська ОВА стала містком комунікації, завдяки якому сконтактувалося ПвК «Захід» та не лише успішний, а й соціально відповідальний бізнес – Львівський ІТ Кластер, разом з яким ми уже реалізовуємо такі важливі для безпеки області проєкти як чат-бот «Шось летить», за допомогою якого уважні люди можуть повідомляти про підозрілі літальні об’єкти, а також розвиваємо систему надточного розпізнавання людей та автомобілів. Завдяки проєкту «Skу» ПвК «Захід» працюватиме тепер ще ефективніше», – зазначив під час пресбрифінгу очільник області.

СЕО Львівського ІТ Кластера Степан Веселовський поінформував, що Кластер підтримує проєкт «Skу» та фінансує закупівлю і модернізацію технічного забезпечення аналітичного, командного та у подальшому оперативного центрів ПвК «Захід».

«Львівський ІТ Кластер від початку повномасштабного вторгнення військ рф долучилися до допомоги нашому рідному місту, області та країні загалом. Питання безпечного неба є особливо важливим, зважаючи на постійні обстріли українських міст. Цей проєкт передбачає модернізацію командного та аналітичного центрів, які здійснюють моніторинг неба та відбиття атак ворога з повітря. Саме ці центри забезпечують безпеку усього заходу України. Ми раді допомогти та допомагатимемо надалі, щоб перемогти ворога», – розповів Степан Веселовський.

Представник ПвК «Захід» Денис Левкович додав, що реалізація проєкту «Skу»передбачає модернізацію технічного забезпечення аналітичного та командного центрів ПвК «Захід». На другому етапі відбудеться модернізація операційних центрів Командування.

«Надзвичайно вдячний усім, хто долучився до цього проєкту. Подібні проєкти ми реалізуємо не вперше – завдяки спільним зусиллям з Львівською ОВА. Цей проєкт уже розпочали та встановили перші високотехнологічні засоби, які допоможуть нам швидше реагувати на виклики противника та ухвалювати правильні рішення», – пояснив Денис Левкович.