k2FtbBdWr1

Дерев’яну церкву у Заболотцях реставруватимуть за 3,7 мільйона гривень

Дерев’яну церкву Собору Пресвятої Богородиці в селі Заболотці, яка є пам’яткою архітектури національного значення і споруджена у 1746 році, цьогоріч реставруватимуть за кошти обласного і місцевого бюджетів.

За результатами тендеру, вартість комплексної реставрації становитиме 3 мільйони 793 тисячі гривень, а виконуватиме роботи підприємство об’єднання громадян «Центр комплекс». З обласного бюджету на 2021 рік для цього передбачено близько мільйона гривень.

«Храм потребує реставрації. Тут вирівняють підвалини та стіни, встановлять підвалини вівтаря, відновлять зовнішні стіни різниці, підлогу, хори та облаштують до них сходи. Також проєкт реставрації передбачає влаштування відмостки та системи блискавкозахисту. Департамент архітектури та розвитку містобудування Львівської обласної державної адміністрації вже провів закупівлю у системі ProZorro на реставрацію цієї церкви. Переможець тендеру зобов’язався здійснити всі роботи до 31 грудня 2022 року. Днями ми разом виїхали на об’єкт, щоб оцінити рівень складності робіт та оглянути його стан ще раз, розпочати підготовку. Чекаємо дозволу на початок робіт від ДАБІ», – розповіла директорка департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Олена Василько.

Довідково

Пам’ятка архітектури національного значення – дерев’яна церква Собору Пресвятої Богородиці в селі Заболотці збудована у 1746 році на місці спаленої татарами церкви у 1648 році. У 1960 храм  закрили, а велику частину церковних реліквій вивезли. Зокрема, забрали унікальне рукописне Євангеліє XIII століття. Відновили богослужіння у церкві лише у 1989 році.

Нагадаємо, також тривають реставраційні роботи на дерев’яному храмі у Цеблеві та дзвіниці храму Воздвиження Чесного Хреста у Дрогобичі.

Spread the love