k2FtbBdWr1

Діти повинні мати всі рутинні щеплення відповідно до віку – МОЗ

Другий рік поспіль, згідно з даними Центру громадського здоров’я України, середній рівень охоплення рутинними щепленнями дітей в Україні зберігається на рівні 80%. Ситуація, коли рівень охоплення рутинними щепленнями дітей становить до 80%, загрожує безпеці громадського здоров’я.   

Що таке рутинні щеплення?

Щеплення від 10 інфекційних хвороб, які внесені до Національного календаря профілактичних щеплень. Такі щеплення можна зробити безоплатно у педіатра чи сімейного лікаря, з яким укладена декларація. Усі вакцини безпечні, зареєстровані та дозволені до використання в Україні.

Ситуація, коли рівень охоплення рутинними щепленнями дітей становить до 80%, загрожує безпеці громадського здоров’я. Так, наприклад, в Україні вже підтверджено два випадки паралічу в дітей, спричиненого вірусом поліомієліту. Ще у 19 дітей вірус був виявлений, проте вони не мали клінічних проявів захворювання.

У МОЗ закликають перевірити, чи має ваша дитина всі щеплення за Календарем відповідно до віку, та  перевіритися самим або звернутися до свого лікаря. Вакцинація рятує здоров’я, а іноді — і життя!