Для 10 ТГ та аграріїв Львівського району провели семінар-тренінг «Економічне зростання територіальних громад Львівщини через розвиток аграрного бізнесу».
В рамках заходу директор департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман звернула увагу на необхідності співпраці департаменту з уповноваженими на виконання функцій АПК в територіальних громадах.
«Економічне зростання громад, напряму залежить від розвитку аграрної галузі, адже пріоритетним напрямом аграрної політики України є розвиток фермерства, зокрема, збільшення кількості сімейних фермерських господарств. Для Львівщине це аксіома бо майже 40% мешканців нашого регіону – це люди, які живуть і ведуть господарство на селі», – зазначила Тетяна Гетьман.
Заступник директора департаменту – начальник управління Людмила Гончаренко розповіла основи державної та регіональної політики в частині стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції та забезпечення продовольчої безпеки.
«На програми підтримки сільськогосподарських товаровиробників у Державному бюджеті України передбачено 4,5 млрд грн, а також в обласному бюджеті Львівської області 20,3 млн грн. На сьогоднішній день уже розпочато збір заявок з відповідними документами для участі у державних програмах відшкодування відсотків за кредитами, вартості сільськогосподарської техніки та обладнання та програмі підтримки садівництва, ягідництва і хмелярства. А також оголошено конкурс та розпочато збір заявок на участь в обласній Комплексній програмі підтримки та розвитку сільського господарства», – зазначила Людмила Гончаренко.
Заступник директора – начальник управління департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Анна Кущак розповіла про актуальні форми підприємництва в сільській місцевості – сімейні фермерські господарства та сільськогосподарські кооперативи.
«Сільськогосподарські кооперативи дають можливість об`єднання сімейних фермерських господарств та інших дрібних виробників для формування ланцюжків доданої вартості виробленої ними сільгосппродукції, покращення матеріально – технічної бази, кращих умов придбання засобів виробництва та доступу до ринків», – зазначила Ганна Кущак.
«Земельні відносини та питання обігу (ринку) земель сільськогосподарського призначення завжди виступали предметом уваги суспільства, адже земля є і засобом виробництва, і об’єктом соціально – економічних зв’язків. Мораторій, котрий існував десятиліттями сформував тіньовій ринок, відтак, загальне завдання земельної реформи – упорядкувати ринок землі, зробити відносини у сфері землеустрою зрозумілими й прозорими, і головне – дати поштовх українській економіці.
Відтак, земельною реформою передбачається:
• Децентралізація — держані землі переходять у повноцінне розпорядження громад;
• Дерегуляція землеустрою — спрощення та поліпшення процедур у сфері земельних відносин;
• Впровадження переважного права — у орендаря з’явиться переважне право на придбання земельних ділянок;
• Просторове планування — комплексне планування територій громад та створення умов для інвестицій;
• Прозорість системи — забезпечення публічності та відкритості інформації про землю та ресурси;
• Електронні земельні торги — чесний та відкритий спосіб торгів на аукціонах;
• Подолання корупції та земельного рейдерства», – зазначила заступник начальника управління-начальник відділу розвитку аграрної інфраструктури, земельних відносин департаменту агропромислового розвитку Тетяна Борушок.