Для відповідальних працівників підрозділів з питань цивільного захисту облдержадміністрацій та підрозділів ДСНС України провели семінар-нараду.
На ній обговорювали питання організації оповіщення і зв’язку під час загрози виникнення, або безпосередньо у момент надзвичайної ситуації.
Семінар тривав упродовж 14-16 вересня на базі Центру управління та зв’язку ДСНС України. До його проведення залучено представників усіх областей України.
Отож, з фахівцями обговорили шляхи модернізації загальнодержавної, територіальної та місцевих автоматизованих систем централізованого оповіщення.
Оповіщення – це своєчасне доведення до населення інформації про загрозу виникнення або виникнення надзвичайної ситуації.
Органи управління цивільного захисту зобов’язані надавати населенню через ЗМІ оперативну та правдиву інформацію. Від того, наскільки вона зрозуміла та наскільки швидко доведена до людей, буде залежати їх безпека, здоров’я та життя.
“Наша мета – створити та забезпечити стале функціювання новітньої системи, яка забезпечить оповіщення 95% населення протягом 5 хвилин” – зазначив начальник управління оповіщення, телекомунікацій та інформаційних технологій ДСНС України Владислав Кравченко.
У ході практичної частини семінар-наради учасникам показали розробки вітчизняних компаній у галузі оповіщення – ТзОВ “Енерго-Інвест” (м. Київ), НВП “Озон С” (м. Дніпро), ТзОВ “Комунікації і світ високих технологій” (м. Київ), ТзОВ “Оптима-комплекс” (м. Запоріжжя).
Особливу увагу учасників семінару привернув дослідний зразок територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення створений департаментом з питань цивільного захисту Львівської облдержадміністрації у співпраці з Львівською компанією НВП “ГАЛТЕХНОКОМ”.
Відповідно до розпорядження Кабміну Львівська та Харківська області спільно з Києвом беруть участь у створенні дослідного зразка системи оповіщення.
«За цей час на території Львівської області встановили 17 комплектів спеціальних звукових систем на основі гучномовців великої потужності 900-1200 Вт, 48 комплектів універсальних блоків оповіщення (потужністю 200-400 Вт), що дозволяє проводити оповіщення населення в 35 територіальних громадах, де раніше були відсутні засоби оповіщення або недостатня їх кількість” – повідомив начальник відділу зв’язку, оповіщення та інформаційного забезпечення департаменту з питань цивільного захисту Львівської ОДА Олег Хомич.
До кінця 2021 року планується збільшити кількість громад, де встановлене сучасне обладнання оповіщення до 47.