Львівщина є першою в Україні, хто впроваджує електронний квиток на обласному рівні. До 4 березня потенційних інвесторів запрошують до участі в конкурсі, який відбудеться 10 березня. Користуватись електронним квитком в приміському та міжміському громадському транспорті мешканці зможуть до кінця цього року.
Про це повідомили на сьогоднішньому брифінгу щодо запровадження електронного квитка на Львівщині.
На перевагах втілення електронного квитка наголосив заступник голови Львівської ОДА Юрій Бучко.
”Впровадження е-квитка дозволить вести чіткий облік пасажирів, які користуються транспортом. Це допоможе відстежувати пасажиропотоки на автобусних маршрутах для подальшої корекції збільшення чи зменшення автобусів на конкретних маршрутах. Цим же ж вдасться краще забезпечити мешканців Львівщини більш якісними та регулярнішими пасажирськими перевезеннями на маршрутах, де є така потреба”, – сказав Юрій Бучко.
Заступник голови Львівської ОДА з питань цифровізації Олександр Кулепін вказав на зручність для майбутніх користувачів електронного квитка.
”Кожна область робить свої кроки для покращення сервісу та послуг публічних послуг. Львівщина також активно рухається в цьому напрямку. У втіленні цього проєкту не буде витрачено ні копійки бюджетних коштів, адже всі витрати візьме на себе інвестор. Також ми обговорили інтеграцію обласного електронного квитка для оплати проїзду в маршрутних засобах Львова для зручності пасажирів, які користуються як міським, так і приміським транспортом. Подібна співпраця дозволить мешканцям області розраховуватися однією карткою чи додатком у всіх транспортних засобах області. Ця ініціатива буде хорошим прикладом для інших не тільки для громад області, але й для інших областей”, – сказав Олександр Кулепін.
Наголосив на економічній доцільності та ефективності впровадження електронного квитка начальник управління транспорту та зв’язку Степан Рудницький.
”В області пасажиропотік міжміських приміських та міжміських автобусних маршрутах загального користування складає 50 млн осіб і кожен п’ятий пасажир є пільгової категорії. Саме завдяки втіленню цього проєкту можна буде побачити реальне число пасажирів пільгових категорій для подальшої компенсації пільгового проїзду перевізникам. Це допоможе не лише зрозуміти реальну картину перевезень, але і зекономити бюджетні кошти, які виділяються перевізникам для компенсації пільгових перевезень”, – сказав Степан Рудницький.
Загалом інвестор повинен забезпечити роботу мінімум 50 точок продажу електронних квитків у розрахунку 1 точка продажу в межах кінцевих станцій (автостанцій) у населених пунктах з населенням понад 5 тис. осіб. Приблизна сума інвестицій для встановлення обладнання в транспорті – близько 2, 5 млн євро.
Запровадження електронного квитка здійснюватиметься паралельно з виготовленням департаментом соціального захисту населення соціальних карток «Мешканця Львівщини», які в подальшому надаватимуть право пільгового проїзду на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах.
З умовами конкурсу по впровадженні е-квитка можна ознайомить тут.