k2FtbBdWr1

Експедиція Дрогобицької громади: фокус на туризм

У День вишиванки маршрут п’ятого виїзду проєкту «Експедиція громад: фокус на туризм» пролягав через Нагуєвичі та Дрогобич. Дрогобицька громада – одна з найактивніших в області в частині розвитку туризму.

Керівниця управління туризму та курортів Львівської ОДА Наталя Табака зазначила, що успіх Дрогобицької територіальної громади полягає в унікальності туристичних об’єктів та прогресивних і дієвих людях.

«Тут відчуваєш узгоджену роботу місцевої влади й бізнесу. Тому до міста з’їжджається щораз більше людей, які цікавляться його історією», – зазначила вона.

Екскурсовод Андрій Юркевич ознайомив учасників «Експедиції громад» з віллами Дрогобича, які в основному зосереджені на вулиці Тараса Шевченка, що колись мала назву Панська. Це улюблене місце прогулянок дрогобичан. У День вишиванки вулицею вже традиційно пройшов парад Вишиванок.

Однією з цікавинок програми була театралізована екскурсія у Ратуші.

Серйозні туристичні сподівання місцеве населення покладає на дрогобицьку солеварню – найдавніше  підприємство України. Його директор Олег Петренко на робочій зустрічі запрезентував проєкт ревіталізації й план його реалізації.

Керівник громадської організації «Новий Стебник» Олег Лехуш теж працює над тим, щоб його рідне місто, яке належить до Дрогобицької громади, стало туристичним. А поки туристам шлях до місцевої шахти закритий, підприємливий хлопець відкрив у Дрогобичі мережу закладів громадського харчування, фірмовою стравою якого є «Калійний бургер» приправлений стебницькою сіллю.

Відомий франкознавець і директор Дому Франка, який теж був учасником експедиції Дрогобицької громади, Богдан Тихолоз каже, що туристичним брендом регіону можуть бути не лише ландшафти, архітектура чи їжа, а й відомі люди.

«Мені здається, Іван Франко та постать, про яку кожен турист, що буває на Львівщині, мав би принаймні мати уявлення. Бо це одна з тих особистостей, яка визначає нашу ідентичність, – наголошує Богдан Тихолоз. – Письменник  системно носив вишиванку разом з європейським костюмом. Він був впізнаваним чоловіком і люди почали на це звертати увагу. Франко вдягав вишиванку на захист докторської дисертації Віденського університету. Раніше в таких контекстах цього не використовували», – зазначив Богдан Тихолоз.