k2FtbBdWr1

«Громадські ради повинні стати якісним інструментом конструктивного діалогу між владою і суспільством», – Андрій Годик

10 березня відбувся онлайн-тренінг «Механізм формування та діяльності громадських рад». Його провели в межах реалізації проєкту Ради Європи «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні», в партнерстві з департаментом комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА, ініціативою «Партнерство «Відкритий Уряд» та ГО «Форум розвитку громадянського суспільства».

Привітав учасників перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик.

«Останні роки демонструють стрімкий розвиток громадянського суспільства. Серед основних факторів, які цьому сприяють є законодавча база, яка активно розвивається, та перш за все – активність громадян і розвиток громадських організацій. Адже лише за умови ефективного функціонування громадянського суспільства можливе проведення широкомасштабних реформ в державі у різних сферах. Львівською ОДА спільно з Офісом Ради Європи в Україні було напрацьовано низку заходів на 2021 рік, вони мають сприяти застосуванню різноманітних технологій та методик організації процесу громадської активності. В Україні однією з найпоширеніших таких форм є громадські ради. Знаково, що реалізація напрацьованих заходів розпочинається із навчального тренінгу стосовно формування громадських рад, адже вони є важливим посередником між владою та народом і невід’ємною складовою діяльності органу влади»,- зазначив він.

Та наголосив, що сьогодні громадські ради є одним з ефективних способів комунікації між владою та громадськістю.

«Громадські ради – це якісний інструмент саме конструктивного діалогу між владою різних форм та рівнів і суспільством. Це комунікативний зв’язок, який дає можливість владі почути потреби суспільства. Львівська ОДА є і готова надалі бути стратегічним партнером в розбудові корисних ініціатив в напрямку розвитку громадянського суспільства»,-  зазначив Андрій Годик.

Так, в межах заходу онлайн-тренінгу учасники дізнались як працює механізм формування громадських рад, ознайомилися з основними положеннями постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року №996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», інноваційними механізмами громадської участі і цифровими інструментами CivicLab залучення мешканців до процесу напрацювання публічних рішень під час формуванні та реалізації державної політики відповідно до стандартів Ради Європи, кращими міжнародними практиками вирішення питань місцевого значення.

«Громадські ради є одним з механізмів взаємодії органів державної влади і навіть органів місцевого самоврядування  з представниками громадянського суспільства. Водночас це не єдиний механізм. Так, минулого тижня Верховна Рада в першому читанні схвалила проєкт закону «Про публічні консультації», який є також формою взаємодії органів влади з громадянським суспільством і він є ширшим ніж громадські ради. Окрім того, ще наприкінці лютого Урядом був схвалений план дій з реалізації ініціативи Партнерство «Відкритий Уряд». Головна мета реалізації ініціативи це вирішення проблемних питань в різних сферах суспільно-економічного життя Урядом і представниками громадянського суспільства. В цьому документі передбачено, що є виконавці від органів державної влади і є партнери, які згодились на його реалізацію, представники від громадських організацій, міжнародних організацій і це також один з варіантів реалізації політики у взаємодії органів державної влади і громадянського суспільства»,- розповіла заступниця директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Секретаріату Кабінету Міністрів України Наталія Окша.

«Сподіваюсь, що цього року реалізуємо багато ініціатив, які допоможуть місцевим органам влади розбудувати ті механізми комунікації та взаємодії, які уможливлять їх активну співпрацю з громадськістю. Завданням проєкту є впровадження демократичних стандартів Ради Європи, зокрема у сфері розвитку громадянського суспільства та громадської участі у прийнятті рішень. Громадські організації та  громадянське суспільство в цілому мають право брати участь у формуванні та реалізації державної політики, а також політик на місцевому й регіональному рівнях. Тому органи влади повинні забезпечити можливості для ефективної участі та реалізації цього права», – зазначив керівник проєкту Ради Європи Володимир Кебало.

Зазначимо, що участь у заході взяли представники департаменту комунікацій та внутрішньої політики Львівської ОДА, працівники відповідних підрозділів районних державних адміністрацій, структурних підрозділів територіальних громад. Його завдання – підвищення рівня компетенцій працівників влади щодо формування та діяльності громадських рад.