k2FtbBdWr1

Ідеатон.Львівщина: триває молодіжний проєкт щодо інструментів громадської участі

Сьогодні у Будинку Воїна відбувається захід «Ідеатон. Львівщина». Його організовує громадська організація «Батьки в дії» та управління молоді та спорту Львівської ОДА в межах конкурс молодіжних проєктів. На заході зібрались представники десяти громад Львівської області для того, щоб дізнатись про інструменту впливу на життя в громадах, які можна використовувати вже сьогодні.

У межах проєкту кожен учасник зможе взяти участь у симуляційній грі Uchange, створеній за інноваційною методикою CivicLab, що розкриває процес розробки, аналізу та прогнозування прийняття рішень за участі громадянського суспільства, а також процес їх реалізації та моніторингу. По завершенню проєкту молодь зможе впливати на рішення місцевої влади.

«Сьогодні важливо зрозуміти наскільки відповідальним є участь кожної молодої людини у розвитку своєї громади. І те, наскільки комфортним буде ваше життя в громаді, залежить від розуміння інструментів, якими ви можете оперувати та використовувати для позитивних змін. Сьогодні вперше на Львівщині відбувається захід, в якому всі партнери спрацювали в унісон: починаючи від опитувань в громадах, вивчення думки молоді, досліджень і закінчуючи вирішенням реальних проблем в громадах», – зазначила начальниця віддлу молодіжної політики Львівської ОДА Софія Курман.

«Участь в Ідеатоні дасть можливість учасникам дізнатись практичні інструменти творення змін у громадах від провідних українських та міжнародних експертів Ради Європи, а також разом з ними, громадськими активістами та представниками громад, напрацювати покрокові шляхи розв’язання проблем у своїх громадах», – розповідає координатор проєкту Микола Апетик.

До слова, партнерами проєкту є Council of Europe: civil participation, адвокаційно-аналітична платформа “Час громад” та команда експертів Форуму розвитку громадянського суспільства. Проєкт проводиться в межах конкурсу молодіжних проєктів Управління молоді та спорту України.

За результатами заходу будуть напрацювано адвокаційні плани щодо запровадження інструментів громадської участі в ОТГ.