З обласного бюджету виділено понад 244 тис. грн на заходи з енергозбереження

На Львівщині триває реалізація Комплексної програми підвищення енергоефективності, енергозбереження та розвитку відновлюваної енергетики у Львівській області на 2021-2025 роки.

Зокрема, цього тижня відшкодовано відсоткову ставку за кредитами в сумі понад 244 тисячі гривень, з них 130,5 тисяч гривень для 392 мешканців та 144,2 тисяч гривень для 6 ОСББ.

Мета Програми полягає у відшкодуванні з обласного бюджету мешканцям області, що отримують кредити на впровадження енергозберігаючих заходів, частини відсоткової ставки, тіла кредиту та частини вартості обладнання, що використовує альтернативні джерела енергії.

Крім цього, дана програма спрямована на реалізацію енергозберігаючих заходів не лише для мешканців, але і для ОСББ Львівщини, які приймають участь в Програмах державної установи „Фонд енергоефективності”. Для них передбачена компенсація відсоткової ставки за кредитами на рівні відсоткової ставки НБУ у перший рік кредитування.

До реалізації програми у Львівській області залучені такі банки, як ПАТ АКБ “Львів”, ПАТ “Державний Ощадбанк”, АБ „КРЕДОБАНК”, АБ “УКРГАЗБАНК”, а також кредитні спілки: “Вигода”, “Бойківщина”, “Анісія”, “Довіра”, “Самопоміч”.

Додамо, що з початку року відшкодовано відсоткову ставку за кредитами для фізичних осіб в сумі 3149,8 тисяч гривень та для ОСББ в сумі 365,3 тисяч гривень.

Слід зазначити, що з відновленням дії державної програми «теплих кредитів» мешканці області, які зараз отримають кредити на енергоефективні заходи, мають можливість отримати компенсацію з бюджетів усіх рівнів:  державного, обласного та місцевого.